Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Internet ważnym kanałem sprzedaży kosmetyków

07.05.2019
Autor: Anna Jarosik

Wartość globalnego rynku produktów kosmetycznych, do pielęgnacji ciała i higieny osobistej w jakości farmaceutycznej sprzedawanych przez internet szacuje się na 7,69 mld dolarów. Dynamika wzrostu sięga 12,4% w skali roku.

Obecnie wzrost rynku napędzany jest przez rosnący zasięg przynoszony przez internet, przy równoczesnym wzroście zapotrzebowania na produkty kosmetyczne i pielęgnacyjne.  Analizując rynek w aspekcie historycznym można zauważyć, jak internet i telefonia komórkowa zrewolucjonizowały sposób, w jaki ludzie kupują i sprzedają produkty. Apteki internetowe (np. e-Pharmacy) stały się platformami oferującymi produkty apteczne i pielęgnacyjne konsumentom bezpośrednio z dostawą do domów.

Ameryka Północna jest kontynentem, który dominuje pod względem sprzedaży kosmetyków i produktów higieny osobistej przez internet. Jednocześnie rynek kosmetyków i produktów higieny osobistej w jakości farmaceutycznej sprzedawanych przez internet jest zarówno w Ameryce Północnej, jak i Europie rynkiem dojrzałym ze względu na wysoki wskaźnik penetracji internetu i stosunkowo szybką implementację innowacyjnych rozwiązań w sprzedaży internetowej.

Jeśli chodzi natomiast o czynniki działające ograniczająco na rynek, to w grę wchodzą głównie bariery nakładane przez różne agencje rządowe regulujące rejestrację aptek internetowych oraz sklepów działających jak apteki. W różnych regionach świata prace koncentrują się na formułowaniu, a następnie wdrażaniu polityki, której celem jest regulacja „kompetencji” aptek internetowych.

Wyświetlono: 2635

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej