Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Innowacje PCC Rokita w obszarze poliuretanowym

16.04.2019

Prowadzone przez Grupę PCC Rokita prace badawczo – rozwojowe w segmencie biznesowym Poliuretany koncentrowały się w ostatnich kilkunastu miesiącach na tworzeniu produktów, które generowałyby wyższe marże niż produkty masowe.

Grupa przyznaje, że z sukcesem realizowano szereg nowych projektów badawczo – rozwojowych odnoszących się do poliuretanów, wśród których na największą uwagę zasługuje osiągnięcie znaczących postępów w pracach nad poliolami na bazie surowców odnawialnych, tzw. poliole NOP (Natural Oil Polyols). W tym zakresie wykonano już partie próbne, które z przetestowano na maszynach produkcyjnych u kilku potencjalnych klientów - producentów pianki elastycznej.

Jednocześnie nastąpiło także opracowanie i wdrożenie do sprzedaży pierwszego produktu z nowej linii produktowej o nazwie Rokochem. Pod tym terminem kryje się rodzina wyrobów, które znajdują zastosowanie w szeroko rozumianej branży syntezy organicznej.

Ponadto spółka z Brzegu Dolnego opracowanie i wdrożyła do sprzedaży innowacyjne poliole i receptury viscoelastycznych pianek
poliuretanowych z ich udziałem. Tego typu nowe produkty umożliwiają uzyskanie pianek viscoelastycznych o poszerzonym zakresie gęstości i regulowanym stopniu otwarcia struktury komórkowej.

W dalszym ciągu dużo uwagi poświęcono także lubrykantom, które stanowią nowy obszar działalności PCC Rokita. Firma potwierdza, iż jest to rynek produktów doskonale wpisujących się w strategię rozwoju wyrobów specjalistycznych. Po intensywnym okresie badań i rozwoju dopracowano się już szerokiej palety wyrobów, które będą stopniowo wprowadzane do sprzedaży. Są to syntetyczne oleje bazowe o najwyższych parametrach jakościowych. W produkcji pojawiły się również wodorozpuszczalne oleje bazowe, znajdujące szerokie zastosowanie jako syntetyczne oleje bazowe i dodatki w przemyśle środków smarnych i płynów obróbczych.

Wyświetlono: 550

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej