Nowości - Przemysł gumowy ze świata

Innowacje GSDI w sektorze barwników

29.11.2012

Należąca do PolyOne spółka GSDI, lider rynku płynnych barwników i dodatków do kauczuku silikonowego, zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcia na październikowych targach Fakuma 2012 w niemieckim Friedrichshafen.

GSDI zaopatruje w barwniki i dodatki producentów z branży motoryzacyjnej, budownictwa, lotnictwa, przemysłu medycznego i kosmetycznego. W portfolio firmy znajdziemy barwniki i dodatki do różnych rodzajów kauczuku. Barwniki SilcogumT stworzono z myślą o kauczukach sieciujących w wysokich temperaturach (HCR), a SilcopasT – do stosowania w kauczukach ciekłych i kauczukach wulkanizujących na zimno. SilcosperseT zwiększa wydajność formowania, a SilcocatT eliminuje trudności wynikające ze stosowania sproszkowanych nadtlenków organicznych. Ponadto GSDI oferuje pigmenty o dodatkowych walorach estetycznych: błyszczące, metaliczne i zapachowe, pigmenty kosmetyczne oraz serię barwników do kauczuków wysokostyrenowych (HCR) i ciekłych (LSR) posiadającą atest FDA.
GSDI dąży do jak najlepszej realizacji potrzeb klientów, dlatego w Limburgu powstało niedawno centrum dystrybucyjne, które usprawni łańcuch dostaw i skróci czas oczekiwania na zamówienie z kilku tygodni do kilku dni.

Wyświetlono: 2169

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej