Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

INEOS stawia na materiały z recyklingu

03.11.2020

Koncern INEOS to kolejny globalny producent tworzyw sztucznych, który wprowadził do oferty surowce z recyklingu. Tym samym wpisuje się w światowy trend, będący odpowiedzią na postulaty gospodarki o obiegu zamkniętym.

INEOS nawiązał współpracę z przedsiębiorstwem Saica Natur, zajmującym się gospodarką odpadami. Przedmiotem umowy są dostawy poddanego recyklingowi polietylenu (LDPE i LLDPE). W ten sposób INEOS chce sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na zwiększone poziomy produktów z recyklingu w trwałych, elastycznych opakowaniach.

Dzięki tej współpracy INEOS opracowuje wysokowydajne polietyleny, zawierające w swej treści 60% surowca pochodzącego z recyklingu. Tworzywa takie trafiają na linie wytwórcze, w których są wykorzystywane do produkcji folii, przeznaczonej do późniejszego wykonywania elastycznych torebek na detergenty i produktów do pielęgnacji ciała. Całe przedsięwzięcie odbywa się w Belgii, gdzie mieszczą się duże instalacje koncernu, w których powstaje polietylen. 

Istotą technologii jest specjalny dodatek Recycl-IN, za sprawą którego materiały pochodzące z recyklingu można połączyć z wysoce przetworzonymi pierwotnymi polimerami. W efekcie powstaje surowiec, który w ocenie władz INEOS ma właściwości równoważne materiałom pierwotnym, a jednocześnie spełnia zapotrzebowanie na wzrost wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu.
 

Wyświetlono: 542

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej