Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Hyundai Engineering wszedł na plac budowy Polimerów Police

08.01.2020

Zarząd Grupy Azoty Polyolefins przekazał plac budowy firmie Hyundai Engineering, inaugurując tym samym projekt „Polimery Police”. Teraz generalny wykonawca będzie mógł już rozpocząć prace budowlane dla terminalu przeładunkowo-magazynowego.

Prace budowlane będą prowadzone w oparciu o pozwolenie podpisane 20 grudnia 2019 r. przez Wicewojewodę Zachodniopomorskiego. Decyzja o wydaniu pozwolenia na budowę dotyczy prac w obszarze Terminalu Przeładunkowo-Magazynowego (gazoportu). Jest to pierwsze z serii wielu pozwoleń na budowę, które są obecnie w trakcie procedowania przez organy administracji samorządowej.

- Osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w harmonogramie realizacji projektu, co stanowi dobrą prognozę na cały rozpoczęty właśnie rok. Jestem przekonany, że prace będą teraz już w widoczny sposób postępowały, a w najbliższym czasie umożliwimy firmie Hyundai realizację kolejnych elementów zakładu – stwierdził Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

W skład zintegrowanego kompleksu chemicznego „Polimery Police” będą wchodziły instalacje do produkcji propylenu i polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy oraz infrastruktura logistyczna. Całkowity szacowany budżet projektu wynosi ponad 1,5 mld euro, tym samym jest to największa inwestycja w polskiej branży chemicznej. Budowa ma zostać zakończona już w 2022 r., a w czwartym kwartale wspomnianego roku planowane są pierwsze dostawy dla klientów komercyjnych.

Wyświetlono: 464

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej