Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Hyundai Engineering może zaczynać budowę "Polimerów Police"

27.12.2019

Hyundai Engineering rozpoczyna prace związane z realizacją Projektu „Polimery Police”. Grupa Azoty Polyolefins wydała mu, jako wykonawcy projektu, polecenie przystąpienia do pełnej realizacji.

Zgodnie z harmonogramem prace budowlane w ramach projektu „Polimery Police” zaczną się już w styczniu 2020 r., a testowy rozruch instalacji do produkcji polipropylenu zakładany jest w drugim kwartale 2022 r. Projekt „Polimery Police” jest kluczowym przedsięwzięciem z perspektywy długoterminowego rozwoju spółek z Grupy Azoty.

- W obszarze operacyjnym realizacji Projektu „Polimery Police” osiągnęliśmy kamień milowy w postaci wydania decyzji o rozpoczęciu prac budowlanych przez generalnego wykonawcę. Realizujemy przedsięwzięcie zgodnie z zakładanym harmonogramem, zakładającym rozruch instalacji wytwarzającej polipropylen w drugim kwartale 2022 roku. Po kilku miesiącach testów naszą intencją jest rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji – stwierdził Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

W zmienionym porozumieniu (term-sheet) podpisanym 23 grudnia br. przez Grupę Azoty, Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police i Grupę Azoty Polyolefins z Hyundai i Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation (KIND) strony zmodyfikowały także warunki finansowania equity projektu. Porozumienie nie zmienia wprawdzie wysokości kwot inwestycji Hyundai i KIND, tj., odpowiednio 73 mln dolarów i 57 mln dolarów ani łącznego zaangażowania koreańskich partnerów, ale za to modyfikuje formę finansowania poprzez decyzję o udzieleniu pożyczek podporządkowanych przez KIND (52 mln dolarów z łącznej kwoty 57 mln dolarów).

- Projekt Polimery Police ze względu na skalę jego realizacji należy do największych przedsięwzięć inwestycyjnych prowadzonych w ostatnich latach w Polsce. W okresie najbliższych trzech lat prace budowlane będzie prowadzić około pięciu tysięcy osób. Z kolei po oddaniu przedsięwzięcia, zakładamy wzrost zatrudnienia w Grupie Azoty Polyolefins o blisko 400 osób – dodaje Wojciech Wardacki.

Wyświetlono: 684

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej