Nowości - Chemia rolnicza - Ze świata

Hydrolizowany kolagen coraz popularniejszy

04.09.2019
Autor: Anna Jarosik

Według Transparency Market Research, wartość globalnego rynku hydrolizowanego kolagenu sięga ok. 870 mln dolarów i branża notuje wzrost na poziomie 8% rocznie.

Hydrolizowany kolagen lub hydrolizaty kolagenu wytwarza się przez rozbicie złożonych peptydów kolagenowych na pożądaną długość peptydu kolagenowego za pomocą kontrolowanej hydrolizy enzymatycznej. Taka struktura zhydrolizowanego kolagenu ma wyższą biodostępność, z tego względu jest stosowana w nutraceutykach i suplementach diety.

Na rynku pojawiło się w ostaniem czasie wiele innowacyjnych produktów zhydrolizowanego kolagenu typu kawa kolagenowa, gorąca czekolada kolagenowa, galaretki, żelki, chipsy ziemniaczane, risotto i lody, dla których zhydrolizowany kolagen jest podstawowym składnikiem. Nawet w produktach piekarniczych zhydrolizowany kolagen jest stosowany na coraz większą skalę.

Również zastosowanie hydrolizowanego kolagenu w różnych wyrobach medycznych rośnie ze względu na jego wyjątkowe cechy, tj. łatwą dostępność, biodegradowalność, pozytywny wpływ na gojenie się ran i wysokie tempo wchłaniania. Zastosowanie zhydrolizowanego kolagenu w gojeniu się ran zapewnia wiele korzyści w zakresie stymulowania wzrostu tkanki i gwarantuje ulgę w przypadku różnego rodzaju urazów. Ponadto zmniejsza występowanie infekcji w miejscu zranienia i minimalizuje podrażnienia.

Główni gracze aktywni na rynku zhydrolizowanego kolagenu są zaangażowani we wprowadzanie innowacji. Rousselot, światowy lider w dziedzinie żelatyny i peptydów kolagenowych, zaprezentował nową linię produktów zhydrolizowanych składników kolagenowych. Wprowadzono również Peptan IIm, zhydrolizowaną matrycę kolagenu typu II opracowaną specjalnie dla zdrowych stawów. Natomiast firma Bioiberica zaprezentowała dwa suplementy diety dla zdrowych stawów i ścięgien, z których jednym składnikiem o wzorze b-2cool jest hydrolizowany kolagen.

Wyświetlono: 1363

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej