Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Henkel zapowiada wzrost nakładów na inwestycje

16.12.2016

Koncern Henkel zwiększy nakłady inwestycyjne z ok. 2 mld euro w latach 2013−2016 do kwoty 3 mld euro w latach 2017−2020.

- Jednym z kluczowych celów strategicznych firmy Henkel będzie rozwój działalności na rynkach rozwiniętych i wschodzących. Spółka chce wdrażać projekty, które zwiększą zainteresowanie klientów i konsumentów, wzmocnią wiodące marki i technologie, zaoferują atrakcyjne innowacje i usługi oraz pozwolą pozyskać nowe źródła wzrostu. Zaangażowanie konsumentów pozwoli zdynamizować wzrost obrotów z kluczowymi klientami, dzięki czemu firma będzie rozwijać się szybciej niż rynek i to we wszystkich trzech sektorach biznesowych, w jakich działa, czyli Adhesive Technologies (kleje budowlane i konsumenckie oraz kleje i technologie dla przemysłu), Laundry & Home Care (środki piorące i czystości) oraz Beauty Care (kosmetyki) – poinformowała firma w swoim stanowisku.

Jednocześnie zapowiedziała, iż do 2020 r. zakładane jest podniesienie udziału przychodów ze sprzedaży generowanych przez 10 najważniejszych marek w łącznych przychodach ze sprzedaży do 75%.

Rozwój działalności będzie wspierany również przez doskonalenie umiejętności tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Do 2020 r. firma uruchomi nowe ośrodki innowacji dla sektora Adhesive Technologies (kleje budowlane i konsumenckie oraz kleje i technologie dla przemysłu) w Düsseldorfie i Szanghaju. Ponadto utworzy fundusz venture capital dysponujący środkami do 150 mln euro, który będzie inwestować w start-upy posiadające określone kompetencje informatyczne i technologiczne.

W 2015 r. Henkel odnotował przychody ze sprzedaży na poziomie 18,1 mld oraz skorygowany zysk operacyjny na poziomie 2,9 mld euro. Wartość przychodów wygenerowanych przez trzy najważniejsze marki: Persil (środki piorące), Schwarzkopf (kosmetyki do włosów) i Loctite (kleje) przekroczyła 6 mld euro. Henkel zatrudnia na całym świecie ok. 50 tys. osób.

Tagi


Henkel
Wyświetlono: 2411

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej