Wiadomości - Przemysł detergentowy ze świata

Henkel wykłada 940 mln euro na akwizycję

09.06.2014

Koncern Henkel podpisał porozumienie z funduszem doradczym BC Partners, na mocy którego nabył udziały we francuskiej firmie Spotless Group. Suma zakupu firmy opiewa na kwotę 940 mln euro.


Spotless Group to przedsiębiorstwo operujące w branży chemii gospodarczej, głównie w biznesie rozwiązań wspierających procesy prania (chusteczek do prania, odplamiaczy i barwników do tkanin), a także środków do dezynsekcji oraz środków czystości. Firma jest właścicielem takich martek, jak Eau Ecarlate, Dylon, Grey oraz Catch. W ubegłym roku jej przychody ze sprzedaży wyniosły ok. 280 mln euro. Spotless Group zatrudnia blisko 470 pracowników i zajmuje czołową pozycję na rozwiniętych rynkach europejskich we Francji, Hiszpanii, Holandii, Belgii i Wielkiej Brytanii.

Planowane przejęcie jest częścią posiadanej przez nas globalnej strategii, która ma za zadanie dokonywanie inwestycji w wybrane i atrakcyjne segmenty rynku w krajach rozwiniętych. Przejmując Spotless Group umacniamy pozycję rynkową oraz wchodzimy w segmenty cechujące się wysokim stopniem dochodowości i dużym potencjale wzrostu. Transakcja przełoży się na podniesienie naszych przychodów – przekonuje stojący na czele niemieckiej firmy Kasper Rorsted.

Przejęcie wymaga jeszcze zgody organów antymonopolowych, a jego finalizacja potrwa nie dłużej niż do końca pierwszego kwartału 2015 r.

Wyświetlono: 1280

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej