Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Henkel pracuje nad technologią folii ultrabarierowej

30.05.2014

Firma Henkel, czołowy globalny dostawca klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych zwiększa potencjał innowacyjności. W tym celu podpisała umowę o wspólnych pracach w dziedzinie rozwoju z amerykańskim przedsiębiorstwem Vitriflex.

Henkel już w 2012 r. zapoczątkował proces prognozowania i wyszukiwania nowinek technologicznych, aby przewidywać przyszłe potrzeby rynku i odpowiadające im zastosowania. Od tego czasu ocena nowych możliwości biznesowych nabrała kluczowego znaczenia dla firmy.

Nowy partner Henkla, czyli amerykański Vitriflex cztery lata temu opracował unikatową technologię folii ultrabarierowej, która wykorzystuje opatentowaną technikę roll-to-roll do produkcji wysokiej klasy folii w łatwym do zintegrowania formacie. Folie barierowe chronią komponenty elektroniczne przez wilgocią i tlenem. Wynalazek Vitriflex to pierwsza technologię folii barierowej na potrzeby rynku elektronicznych wyświetlaczy. Na mocy umowy obydwie firmy będą współpracować, aby opracowywać dostosowane, zintegrowane rozwiązania folii barierowej na użytek elastycznych ekranów. Warunkiem dobrej integracji folii ultrabarierowych z urządzeniami elektronicznymi jest mocne przyleganie i zgodność z szeroką gamą podłóż.

Wyświetlono: 1326

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej