Wiadomości - Przemysł detergentowy z kraju

Henkel: nowa fabryka środków piorących w Raciborzu

20.04.2018

Wybudowana kosztem 100 mln zł fabryka chemii gospodarczej firmy Henkel rozpoczęła w Raciborzu swoją działalność. Produkowane są w niej płynne środki piorące.

W zakładzie środków piorących firmy Henkel w Raciborzu uruchomiona została zaawansowana technologicznie linia produkcyjna żeli do prania. Inwestycja ma na celu dostosować specyfikę raciborskiej produkcji do zmieniających się potrzeb rynku. Dotychczas w zakładzie wytwarzane były jedynie proszki do prania. Dzięki zainstalowaniu i uruchomieniu nowoczesnej linii produkcyjnej rozpoczęto jednak w Raciborzu również produkcję żeli do prania pod należącymi do Henkla markami, m.in. Persil i E.

Żele z Raciborza trafią na 10 rynków Europy Środkowo-Wschodniej: do Polski, Austrii, Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii, Litwy, Łotwy, Estonii i na Ukrainę. Inwestycja jest odpowiedzią na rosnący popyt konsumencki i globalny trend, gdyż detergenty w płynie są największą obecnie kategorią na światowym rynku środków piorących.

  - Zakład w Raciborzu od ćwierćwiecza zajmuje się produkcją najwyższej jakości środków piorących firmy Henkel, które odpowiadają na potrzeby konsumentów. Wraz z uruchomieniem produkcji żeli do prania, które są rozwiązaniem przyszłości, otwieramy nowy rozdział w życiu zakładu, wspierając także stabilny rozwój firmy w Polsce. Nowa inwestycja w Raciborzu jest praktycznym przykładem realizacji strategii zrównoważonego rozwoju Henkla, która zakłada stałe ograniczanie wpływu procesów produkcyjnych i produktów firmy na środowisko oraz potrojenie do roku 2030 efektywności działania firmy. Żele do prania to rozwiązanie nowoczesne i kompatybilne środowiskowo. Ich produkcja jest wysoce energooszczędna, a zastosowane rozwiązania konstrukcyjno-technologiczne pozwalają do minimum ograniczyć wpływ naszych procesów produkcyjnych na środowisko i otoczenie zakładu – powiedział Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.

Przez ostatnie lata fabryka w Raciborzu była drugim największym na świecie zakładem produkcji proszków do prania należącym do Henkla, systematycznie zwiększającym efektywność finansową swoich działań produkcyjnych.

Wyświetlono: 1682

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej