Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Henkel: Dobry początek 2012 r.

25.04.2012

Na dorocznym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy firmy Henkel podsumowano osiągnięcia minionego roku i zaprezentowano cele na 2012 rok.

Wyniki skomentował dyrektor generalny Kasper Rorsted: - Ubiegły rok był najlepszym w historii firmy. Zrealizowaliśmy wszystkie cele finansowe. Niektóre wskaźniki przekroczyły nasze oczekiwania. Kluczem do sukcesu okazała się konsekwencja, niezmienne wartości i priorytety.
Na dobrej formie Henkel zyskają udziałowcy. Dywidendy od akcji uprzywilejowanej wzrosły z 0,72 do 0,8 euro, a od akcji zwykłej – z 0,70 do 0,78 euro. Od 2008 roku dywidendy Henkel wzrosły o ponad 50%.
Bieżącą działalność firmy Rorsted skomentował zdaniem: Początek 2012 roku był bardzo dobry i odesłał zainteresowanych do raportu za pierwszy kwartał, który ukaże się 9 maja. Cele Henkel na resztę roku zostały jasno określone: 3-5% wzrost sprzedaży, wzrost marży EBIT do 14% i zwiększenie zysków na akcję uprzywilejowaną o co najmniej 10%.
- Zawirowania na rynku należy uznać za „nową normę” i wykształcić umiejętność adaptacji, aby nie dać się wyprzedzić konkurencji – mówi Rorsted. Ważnymi elementami strategii Henkel w czasach kryzysu są wzmocnienie kluczowych marek, intensywna działalność badawczo-rozwojowa i ekspansja na szybko rozwijających się rynkach. Duży nacisk kładzie się na zrównoważony rozwój. DO 2030 roku firma zamierza potroić wydajność procesów, nie zwiększając emisji zanieczyszczeń.

Wyświetlono: 1379

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej