Nowości - Chemia budowlana z kraju

Grupa Selena: piany montażowe skracają czas montażu stolarki otworowej

14.05.2019

Grupa Selena opracowała nową technologię zastosowaną w pianie Tytan Professional Ultra Fast 70. Jej innowacyjna formuła znacząco skraca czas pracy monterów stolarki, co zdecydowanie wpływa na możliwość obsługi większej liczby inwestycji w tym samym czasie. To odpowiedź na trendy na rynku chemii budowlanej, gdzie brakuje pracowników. Technologie mają zatem usprawnić proces budowlany.

Ultra Fast 70 osiąga całkowity czas utwardzenia w ciągu 90 minut, co jest przełomowe w stosunku do innych pian dostępnych na rynku, których czas schnięcia wynosi 24 godziny. Dzięki temu możliwa jest bardziej efektywna organizacja pracy i zadań na poszczególnych budowach.

- Ultra Fast 70 to najszybsza piana na rynku, bazująca na koncepcji „fast work”, czyli tzw. szybkiej pracy, która umożliwia ekipom instalacyjnym zdecydowane przyspieszenie prac montażowych drzwi i okien. Charakterystyka tego produktu doskonale wpisuje się w misję Seleny i umożliwia realizację większej liczby inwestycji tymi samymi zasobami w krótszym czasie. Ultra Fast 70 zapewnia również pewność i komfort pracy instalatorów przez eliminację tzw. wtórnej post ekspansji, co oznacza, że użytkownik praktycznie zaraz po wypuszczeniu piany widzi jej finalną objętość i kształt w szczelinie stolarki – mówi Maciej Adamczuk, dyrektor Dywizji Windows & Doors Grupy Selena.

„Fast work” to koncepcja, która zrodziła się z potrzeby użytkowników – instalatorów okien i drzwi, jak i właścicieli firm montażowych, którzy szukali sposobu skrócenia czasu pracy. Dział R&D Seleny stworzył pianę o najkrótszym na rynku czasie obróbki i całkowitego utwardzania. Piana ta odznacza się także podwyższoną wydajnością 70 litrów na opakowanie, co wpływa na zmniejszenie całkowitej ilości piany potrzebnej do montażu okien lub drzwi.

Wyświetlono: 3038

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej