Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Grupa Selena nie poddaje się koronawirusowi

07.05.2020

Grupa Selena przekonuje, iż sytuacja związana z pandemią koronawirusa wywiera coraz bardziej istotny wpływ na jej działalność, chociaż obywa się bez poważnego wstrzymywania produkcji.

Selena poinformowała, że we wszystkich krajach, w których jest obecna obserwuje coraz mocniej spadający popyt na materiały budowlane w związku z wprowadzonymi ograniczeniami, a także w związku ze spowolnieniem niektórych inwestycji. Sama działalność spółki prowadzona jest jednak bez większych zmian. Funkcjonowanie polskich spółek produkcyjnych z Grupy Selena nie zostało istotnie ograniczone. Niektóre z nich zdecydowały się w kwietniu jedynie na kilkudniowe przerwy w działalności produkcyjnej. Podobna organizacja pracy jest wdrażana w części spółek produkcyjnych także w maju 2020 r. Niemniej trudno na tę chwilę mówić o istotnym zatrzymywaniu produkcji. Także działalność niektórych zagranicznych spółek z Grupy Selena została tymczasowo wstrzymana w kwietniu 2020 r. Takie wstrzymanie działalności dotyczyło m.in. spółki Selena CA TOO (Kazachstan), Selena Sulamericana Ltda. (Brazylia), Selena Malzemeleri Yapi Sanayi Tic (Turcja), Uniflex (Włochy), Selena Iberia SLU (Hiszpania). Aktualnie nie doszło jeszcze do poważnych zakłóceń dostaw surowców i materiałów produkcyjnych ani do zagrożeń związanych z absencją pracowników.

Jednocześnie w związku z zaistniałą sytuacją Grupa Selena zintensyfikowała swoje działania w obszarze sprzedaży zdalnej. Dokonała modyfikacji w organizacji pracy, zalecając pracownikom biurowym wykonywanie pracy zdalnie i wstrzymując zagraniczne podróże służbowe. Wprowadzono także wzmożone środki bezpieczeństwa w pomieszczeniach biurowych. Wprowadzone zmiany w organizacji zostaną utrzymane przez cały maj tego roku. Obecnie żaden pracownik Seleny nie został zakażony koronawirusem.

Wyświetlono: 801

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej