Nowości - Chemia budowlana z kraju

Grupa Selena inwestuje w nowe technologie w segmencie ceramiki i ociepleń

07.03.2018
Grupa Selena inwestuje w nowe technologie w segmencie ceramiki i ociepleń

Grupa Selena, producent chemii budowlanej, inwestuje w nowe technologie oraz rozwiązania produkcyjne i rozszerza portfel produktów z obszaru ceramiki i ociepleń.

W celu zapewnienia możliwie najszerszego dotarcia do rozwijających się rynków zagranicznych Grupa Selena modernizuje już istniejące linie produkcyjne nie tylko w Polsce, ale również w Kazachstanie i Rumunii. Inwestycje te w połączeniu z pracą zespołu R&D skutkować będą innowacyjnymi produktami – Selena jako pierwsza w Europie wprowadziła właśnie do polskiej oferty gamę klejów żelowych z włóknami marki Tytan Professional.

- Motorem rozwoju innowacyjnej firmy jest bliska współpraca z rynkiem i szukanie rozwiązań odpowiadających na jego potrzeby. Dlatego Grupa Selena od 25 lat kładzie nacisk na rozwój obszaru R&D, gdzie w wewnętrznych ośrodkach badawczo-rozwojowych znajdujących się w Polsce, Chinach, Turcji czy w Hiszpanii opracowywane są formuły wszystkich naszych innowacyjnych produktów, m.in. takich jak energooszczędne systemy ociepleń pozwalające na wyeliminowanie mostków cieplnych, np. rewolucyjny pianoklej IS 13. Dzięki takim produktom, Selena i marka Tytan w nowoczesny sposób umożliwia swoim klientom rozwój ich biznesu – mówi Roman Owczarek, dyrektor Business Unit ETICS & Construction Chemicals (ECC) w Selenie FM.

Jednak rozwój produktów, to nie tylko zaawansowana technologia, ale także inwestycje w zakresie nowych rozwiązań produkcyjnych.

- Opracowanie konkurencyjnych produktów oraz kompleksowych systemów rozwiązań produktowych dla nowoczesnej chemii budowlanej możliwe jest wyłącznie dzięki synergii zintensyfikowanych działań w obszarze technologiczno-produkcyjnym. Najnowszym rezultatem tych działań w dywizji ECC są innowacyjne w skali europejskiej wysoko elastyczne kleje żelowe wzmocnione włóknami - Tytan Professional Superflex Gel i Flex Gel – dodaje Roman Owczarek.

Technologia zastosowana w nowościach produktowych marki Tytan, której premiera miała miejsce podczas tegorocznych Targów PSB, przeznaczona jest w szczególności do dynamicznie rozwijającego się segmentu wielkoformatowych płytek, gdzie istotnymi parametrami kleju jest większa odporność na odkształcenia oraz lepsze przenoszenie naprężeń wynikających z pracy podłoża czy zmian temperatury. Co istotne w zależności od ilości dodanej wody kleje te przyjmują właściwości kleju o zerowym spływie lub kleju rozpływnego – zastępują więc dwa różne produkty o innych parametrach. Benefity wynikające z nowej formuły klejów hybrydowych zapewniają szybszą, prostszą i bezpieczniejszą pracę wykonawców, a także gwarantują użytkownikom najlepsze parametry. Połączenie dwóch technologii w klejach do płytek Tytan Professional to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku europejskim, które nie było dotąd rozwijane przez żadną inną firmę.

Polski rynek jest pierwszym, na który wprowadzone będą nowe żelowe kleje z włóknami. W planach Grupy jest również wdrożenie ich do innych krajów Europy.

= Pozycja lidera w niektórych segmentach rynku chemii budowlanej obliguje nas do tego, żeby zawsze starać się być o krok przed konkurencją. Dotyczy to także obszarów, które do tej pory nie stanowiły podstawowego asortymentu Seleny, jak właśnie klejów do płytek. Zauważyliśmy, że wykonawcy cenią sobie oba dostępne rozwiązania – kleje żelowe i kleje wzmocnione włóknami. Postanowiliśmy więc wyjść im naprzeciw, oferując produkt łączący obie te cechy, obejmując przy tym należą nam pozycję także w tym segmencie Wraz z premierą innowacyjnych klejów żelowych z włóknami, odświeżeniu – zarówno w zakresie receptur, jak i opakowań – ulegnie cała linia klejów do płytek marki Tytan Professional. Nowoczesne, hybrydowe worki ułatwią transport produktów i ochronią je przed wilgocią, a ulepszony skład zapewni jeszcze lepsze rezultaty pracy – mówi Andrzej Ulfig, prezes zarządu Seleny SA.

Wyświetlono: 3173

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej