Nowości - Przemysł chemiczny z kraju

Grupa PCC promuje swoje innowacje

11.04.2016

Grupa Kapitałowa PCC, w skład której wchodzą m.in. spółki chemiczne PCC Rokita i PCC Exol, wyłoniła najciekawsze projekty badawczo – rozwojowe własnego autorstwa.

W organizowanym przez firmę konkursie zwyciężył produkt o nazwie handlowej Rosulfan A. Jest to związek chemiczny stworzony przez zespół badaczy z PCC Exol, dzięki któremu środki czystości uzyskały bardzo łagodne oddziaływanie na skórę, przy zachowaniu jednocześnie wysokich właściwości użytkowych.

Drugie miejsce zajęła nowość opracowana przez PCC Prodex. To unikalna aplikacja blokowa otrzymana ze sztywnej pianki poliuretanowej. Wynalezienie tego produktu to wypełnienie niszy na rynku budowlanym. Pianka ma zastosowanie w systemach izolacyjnych, służy do ocieplania budynków w postaci płyt cechujących się wysoką ognioodpornością. Dzięki zastosowaniu systemu o bardzo dobrej stabilności termicznej, w niespotykanym na rynku szerokim zakresie temperatur, stała się produktem konkurencyjnym dla innych materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie, takich jak wełna mineralna czy styropian.

Trzecie zaś miejsce przypadło nowej aplikacji niskopiennych surfaktantów specjalistycznych. Dzieło pracowników PCC Exol to gama produktów niskopiennych o doskonałych własnościach zwilżających, działających jako substancje wspomagające kluczowe procesy włókiennicze. Największym odbiorcą jest przemysł tekstylny.

Wszystkie produkty zostały opracowane według własnych koncepcji badawczych.  W ostatnich pięciu latach wszystkie nowe projekty opracowywane w Grupie Kapitałowej PCC przyniosły jej marże na poziomie prawie 150 mln zł.

Wyświetlono: 5469

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej