Wiadomości - Chemia rolnicza - Z kraju

Grupa Orlen zaangażowana we wsparcie polskiego rolnictwa

04.03.2019

Grupa Orlen będzie współpracować z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Celem jest świadczenie usług na potrzeby rolnictwa.

​Spółki z Grupy Orlen inaugurują współpracę z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w ramach projektu „Razem napędzamy polskie rolnictwo". Współpraca będzie dotyczyć gamy produktów spółek: Orlen Paliwa, oferującej  sprzedaż paliw płynnych i LPG; IKS Solino, oferującej sól paszową, tabletki solne do uzdatniania wody; Orlen Oil -  oleje i środki smarne, a także karty flotowe PKN Orlen, usługi Orlen Ochrona. Współpracę dopełni ANWIL, oferujący nawozy azotowe.

- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa to instytucja o znaczeniu strategicznym dla rozwoju tej sfery gospodarki. Orlen to strategiczny koncern polskiej gospodarki. Z satysfakcją odnoszę się do nawiązania ścisłej współpracy tych dwóch podmiotów. We współczesnym świecie, w tym także dla rolnictwa, ogromne znaczenie mają paliwa. Produkcja rolna nie może się bez nich obejść. Jak dużą rolę do tego faktu przywiązuje rząd, świadczy przeznaczenie w tym roku w budżecie państwa 1,2 mld złotych na tzw. paliwo rolnicze, zwrot części akcyzy zawartej w cenie paliwa zużywanego do produkcji rolnej. KOWR posiada w swojej strukturze strategiczne spółki dbające o rozwój hodowli roślin i zwierząt. Dla dalszego ich rozwoju duże znaczenie będzie miała zadeklarowana dziś współpraca z Orlen – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Deklaracja współpracy jest pierwszym na polskim rynku działaniem, które w tak kompleksowy sposób łączy doświadczenie KOWR, rozwiązania i produkty Grupy Orlen z potrzebami współczesnego polskiego rolnictwa. Jesteśmy przekonani, że projekt „Razem napędzamy polskie rolnictwo" stanowi ważny krok w obliczu zachodzących zmian rynkowych i przełoży się na konkretne korzyści biznesowe dla polskich producentów rolnych – stwierdziła Monika Tyska z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

- Grupa Orlen dostrzega duży potencjał polskiego rolnictwa, które dynamicznie się rozwija. Zacieśnienie współpracy z rolnikami to racjonalny krok biznesowy. Ważną rolę w tym projekcie odgrywają paliwa, które chcemy sprzedawać rolnikom na atrakcyjnych warunkach. Liczymy, że przyniesie to wymierne korzyści wszystkim stronom. Producenci rolni będą mieli możliwość tańszych zakupów w hurcie, a bezpośrednie dostawy paliw Orlen zagwarantują wysoką jakość i jednocześnie ograniczą szarą strefę, co przełoży się na większe wpływy do budżetu Państwa – zaznaczył Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Wyświetlono: 1051

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej