Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

Grupa MOL i JSR Corporation oddają do użytku fabrykę kauczuku

20.03.2018
Grupa MOL i JSR Corporation oddają do użytku fabrykę kauczuku

Węgierski koncern MOL i japoński JSR Corporation zainaugurowali działalność nowej fabryki kauczuku SSBR. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, zakład w Tiszaújváros dostarczy rocznie 60 tys. ton kauczuku i stworzy ponad 100 nowych miejsc pracy.

Budowa węgierskiej fabryki rozpoczęła się w 2015 r. na podstawie zawiązanego dwa lata wcześniej joint venture pomiędzy MOL i JSR Corporation, które objęły odpowiednio 49% i 51% udziałów.

- MOL rozszerza swoją ofertę petrochemiczną o jeden z najbardziej innowacyjnych produktów na rynku. Jesteśmy dumni z faktu, że MOL co roku jest w stanie poszerzać ofertę o kolejne, bardziej wyspecjalizowane i bardziej zyskowne produkty. Przed nami wciąż wiele pracy, jednak jesteśmy na najlepszej drodze do osiągnięcia strategicznego celu, czyli stania się wiodącą firmą chemiczną w Europie Środkowej do roku 2030. Jednym z kluczowych elementów strategii naszej Grupy jest rozszerzenie oferty petrochemicznej o kolejne produkty o wysokiej wartości, używane w przemyśle motoryzacyjnym, jak również opakowaniowym, budowlanym czy elektronicznym. Do roku 2030 w projekty petrochemiczne i chemiczne firma planuje zainwestować 4,5 mld dolarów – powiedział Zsolt Hernádi, prezes Grupy MOL.

Butadien, który jest niezbędny w procesie produkcji kauczuku SSBR, produkowany w sąsiednim zakładzie MOL, oddanym do użytku w 2015 r. Dzięki charakterystycznej budowie molekularnej, kauczuk SSBR jest cenionym na całym świecie surowcem, używanym do produkcji tzw. przyjaznych dla środowiska opon, które dzięki niskim oporom toczenia zapewniają niższe zużycie paliwa, ale też lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Grupa MOL to zintegrowany, międzynarodowy koncern naftowy i gazowy, z siedzibą w Budapeszcie. Jest aktywna w ponad 30 krajach, zatrudnia 25 tys. pracowników na całym świecie. Koncern prowadzi działalność produkcyjną w ośmiu krajach i poszukiwawczą w 13 krajach. Posiada cztery rafinerie i dwa zakłady petrochemiczne w ramach zarządzania zintegrowanym łańcuchem dostaw na Węgrzech, na Słowacji i w Chorwacji.

Wyświetlono: 1618

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej