Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Grupa Lotos pomaga w walce z pandemią

26.03.2020

Grupa Lotos uruchamia kolejną akcję wsparcia instytucji zmagających się z pandemią koronawirusa. Przekaże 2 mln zł na paliwo dla 19 zakaźnych szpitali jednoimiennych w całej Polsce. To placówki do przyjmowania pacjentów chorych na COVID-19.

– To nasza kolejna inicjatywa pomocy skierowana do służby zdrowia. Szpitale jednoimienne stanowią teraz główny front walki z epidemią koronawirusa i stąd wsparcie właśnie tych 19 placówek. Jako spółka Skarbu Państwa i firma społecznie odpowiedzialna pomaganie w takich sytuacjach uważamy za coś naturalnego. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim pracownikom Lotosu –  tym na stacjach paliw, na terenie zakładu oraz tym przebywającym na platformach – za ich zaangażowanie i odpowiedzialność w tym trudnym czasie – podkreśla Paweł Majewski, prezes zarządu Grupy Lotos.

Akcja obejmie 19 szpitali w całym kraju: po dwa w województwach śląskim, dolnośląskim i podlaskim oraz po jednym w pozostałych województwach. Każda z placówek otrzyma karty paliwowe, dzięki którym karetki i inne pojazdy należące do szpitali będą mogły darmowo zatankować paliwo na każdej stacji Lotos w Polsce. Należąca do Grupy Kapitałowej Lotos spółka Lotos Paliwa wyda łącznie 400 kart.

– Wiemy jak ważnym elementem działań służby zdrowia jest zapewnienie nieprzerwalności transportu chorych i personelu medycznego. Dlatego 2 mln zł przekazujemy właśnie na paliwo, aby szpitale jednoimienne były pod tym względem zabezpieczone. Staraliśmy się, aby nasza pomoc była maksymalnie uproszczona i dotarła do placówek jak najszybciej – dodaje Wojciech Weiss, prezes zarządu spółki Lotos Paliwa.

Grupa Lotos włącza się w walkę z koronawirusem także na innych polach. Spółka za pośrednictwem Fundacji Lotos przekazała 5 mln zł czterem polskim szpitalom. Placówki będą dzięki temu mogły zakupić m.in. respiratory, termometry i leki. Gdański koncern wspiera też funkcjonariuszy na służbie działających na granicy Polski. Na wybranych stacjach Lotos czekają na nich darmowe kawa, herbata, czekolada lub napój Dynamic. Z kolei żołnierze 7. Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, w związku z ich działaniami w czasie pandemii, tankują za darmo na wybranych stacjach paliw Lotos.

Wyświetlono: 190

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej