Wiadomości - Transport i logistyka - Z kraju

Grupa CIECH rozwija zaplecze i kompetencje w obszarze logistyki

10.01.2018
Grupa CIECH rozwija zaplecze i kompetencje w obszarze logistyki

CIECH udoskonala swoje zaplecze w obszarze logistyki i transportu. W tym roku zamierza zmodernizować istniejące już terminale załadunkowe, inwestować w nowe punkty załadunkowe oraz kontynuować proces budowy i automatyzacji swoich magazynów. Skorzystają na tym firmy transportowe współpracujące ze spółką chemiczną.

- Istotnym elementem naszych działań jest dostarczenie kompleksowego serwisu klientom, dlatego podejmujemy szereg działań w obszarze rozwoju infrastruktury i kompetencji logistycznych.  W docelowym modelu chcemy oferować partnerom biznesowym pełen zakres usług w ramach zintegrowanego łańcucha dostaw. W praktyce oznacza to nie tylko zabezpieczenie usługi transportu, lecz także budowanie partnerstwa biznesowego, wymianę informacji, określanie wspólnych celów oraz tzw. „stewardship”, czyli inicjowanie i promowanie dobrych praktyk. Takie podejście jest szczególnie ważne i doceniane przez naszych klientów w obszarze sody - mówi Hubert Frasunkiewicz, dyrektor Pionu Zarządzania Łańcuchem Dostaw w Grupie CIECH.

Jak przyznaje, priorytetem jest ograniczanie czasu załadunku towarów, m.in. poprzez zwiększenie liczby punktów załadunkowych, modernizację istniejących terminali załadunkowych oraz budowę nowych wag samochodowych, które mają przyspieszyć proces ważenia pojazdów przed i po załadunku. Takie terminale powstały już w zakładach w Inowrocławiu i Janikowie, gdzie produkowana jest soda i sól. Kolejne są w trakcie budowy i będą uruchomione do połowy 2018 r. Natomiast nowe wagi działają już w Nowej Sarzynie gdzie produkowane są żywice i środki ochrony roślin.

CIECH inwestuje również w nowoczesne i zautomatyzowane magazyny, zapewniające najwyższe standardy obsługi dostaw oraz zwiększające efektywność działania poprzez krótszy czas załadunku. W ostatnich dniach 2017 r. w zakładzie w Janikowie zakończyła się budowa nowego magazynu wysokiego składowania do przechowywania wyrobów gotowych soli suchej (sól spożywcza, przemysłowa, paszowa, tabletki solne). Wartość tej inwestycji przekroczyła 17 mln zł. Powstał jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych obiektów tego typu w tej części kraju.

Natomiast jesienią 2017 r. w Bydgoszczy w spółce CIECH Pianki oddano do użytku magazyn bloków długich, który zwiększył wydajność i efektywność producenta pianek poliuretanowych (wartość inwestycji to 10 mln zł).

- Zmiany nie omijają procesu planowania zasobów transportowych i załadunku. Dzięki temu proces awizowania zostanie uproszczony oraz zapewni możliwość zarządzania systemem okien czasowych, pozwalając na lepsze dopasowanie godzin załadunkowych do wydajności punktów załadunkowych. Rozwiązanie sprawdza się już w zakładach sodowych, a pozostałe zostaną objęte systemem do końca pierwszego kwartału bieżącego roku. CIECH wprowadza również nowe standardy w obsłudze firm transportowych poprzez centralizację obszaru spedycji, co generuje szereg korzyści dla współpracujących z nim przewoźników. Dzięki temu wszystkie zlecenia transportowe wysyłane są z jednego miejsca w Polsce. Ważnym aspektem podejmowanych przez CIECH inwestycji w obszarze transportu jest także modernizacja i standaryzacja parkingów oraz miejsc oczekiwania na załadunek. Podnosząc efektywność naszego zaplecza logistycznego, nie zapominamy także o ludziach. Chcemy zapewnić kierowcom komfortowe warunki oczekiwania na załadunek, zapewniając im dostęp do poczekalni, jadalni czy zaplecza sanitarnego. To ważne działania, które mogą przełożyć się na wyższy poziom bezpieczeństwa na trasach – dodaje Hubert Frasunkiewicz.

Wyświetlono: 1485

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej