Wiadomości - Chemia rolnicza - Z kraju

Grupa Azoty z międzynarodowym wyróżnieniem branżowym

28.11.2019

Grupa Azoty została wyróżniona złotym medalem „Industry Stewardship Champion”, nadawanym przez International Fertilizers Association, największe na świecie stowarzyszenie nawozowe. Nagroda została przyznana na podstawie testów wydajności IFA, które potwierdziły wiodącą pozycję Grupy w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia i środowiska (Safety Health Enviroment).

W ramach testów wydajności badano bezpieczeństwo produkcji, emisję do środowiska i efektywność energetyczną. Przeprowadzone badania potwierdziły, że Grupa Azoty jest jednym ze światowych liderów w tym zakresie, a dodatkowo spełnia 12 zasad Safety Health Enviroment.

Wśród zasad znalazły się m.in.:

  • Leadership, czyli przywództwo i zaangażowanie w kwestie związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i środowiskiem zarówno na etapie produkcji, dystrybucji, jak i sprzedaży,
  • Law Compliance, czyli zgodność z lokalnymi i międzynarodowymi normami oraz najlepszymi praktykami,
  • Procedure, czyli ustanowienie odpowiednich procedur gwarantujących, że bezpieczeństwo, zdrowie ani środowisko nie będą zagrożone pod wpływem działań Grupy w żadnym czasie ani miejscu.

Pozostałe zasady to m.in. Zero Harm, Priority, Resources, Performance, Competence, Enhancement, Auditing, Information oraz Responsibility.

- Wyróżnienie przyznane przez IFA to potwierdzenie tego, że Grupa Azoty prowadzi swoją działalność w sposób odpowiedzialny oraz bezpieczny. Stosujemy światowe standardy oraz restrykcyjne przepisy w kontekście kwestii związanych z bezpieczeństwem, zdrowiem i środowiskiem, dlatego szczególnie cieszy nas to, że nasze działania zostały docenione przez organizację zrzeszającą największe nawozowe firmy na świecie. Jako spółka odpowiedzialna społecznie, nie tylko dostosowujemy się do obowiązujących przepisów, ale także prowadzimy szereg projektów ukierunkowanych na zwiększanie świadomości w zakresie aspektów środowiskowych. Jest to droga, którą będziemy iść także w kolejnych latach, a jej szczegóły przedstawimy w naszej nowej Strategii – mówi Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

Wyświetlono: 1709

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej