Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Grupa Azoty skorzysta z potencjału Sieci Badawczej Łukasiewicz

17.01.2020

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych poinformowała, iż opracuje i wdroży dla Grupy Azoty innowacyjne rozwiązanie termicznej obróbki alternatywnych surowców mineralnych wykorzystywanych do produkcji.

Opracowanie bardziej efektywnej metody termicznej obróbki surowców mineralnych dotychczas niewykorzystywanych w Grupie Azoty, m.in.pochodzenia krajowego, wynika z potrzeby dywersyfikacji dostaw oraz wahań cenowych na rynkach światowych surowców mineralnych.

- Umowa dotycząca konkretnych rozwiązań technologicznych, które chcemy skomercjalizować jest docenieniem potencjału tkwiącego w Sieci Badawczej Łukasiewicz. Dysponując unikatową wiedzą i najwyższej klasy zapleczem laboratoryjnym jesteśmy w stanie podjąć się najtrudniejszych wyzwań zgłaszanych przez biznes. Współpraca z Grupą Azoty w obszarze materiałów i zaawansowanego wytwarzania to przykład na to, jak realny staje się dziś postęp technologiczny polskich firm - powiedział Paweł Pichniarczyk, dyrektor Łukasiewicza – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

- Grupa Azoty, pomimo posiadania własnego zaplecza aparaturowego w centrum badawczo-rozwojowym, realizuje wiele programów badawczych, w tym program Idea4Azoty, które zakładają współpracę m.in. z krajowymi ośrodkami badawczymi. Synergia potencjałów świata nauki i biznesu jest podstawą rozwoju technologicznego Grupy Azoty, pozwalającego realizować nasze założenia biznesowe - dodał Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.

Sieć Badawcza Łukasiewicz to 8 tys. pracowników i 38 instytutów badawczych w 11 polskich miastach. Jest trzecią największą siecią badawczą w Europie.

Wyświetlono: 412

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej