Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Grupa Atlas podkreśla znaczenie nowego Centrum B+R

12.06.2019

Grupa Atlas pokazała możliwości swojego Centrum Badawczo – Rozwojowego. Nowoczesne produkty chemii budowlanej to efekt długotrwałych prac i optymalnego doboru ich receptur. By spełniać stawiane im oczekiwania konieczne są wieloetapowe badania laboratoryjne prowadzone przez wykwalifikowanych ekspertów.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Grup[y Atlas oddane do użytku zostało jesienią 2018 r. To najnowocześniejsze tego typu miejsce w strukturze Grupy. Wybudowane zostało nakładem 9 mln zł. Służy badaniom oraz opracowywaniu receptur produktów, a także sprawdzania ich właściwości w warunkach, w jakich będę stosowane. Stanowi także doskonałe zaplecze dla innych działań, które wspomagają codzienną pracę firmy – od marketingu produktowego po sprzedaż i dystrybucję. 

- Dynamiczny rozwój firmy i jej produktów wynika nie tylko z potrzeb fachowców, ale także z ambicji wyznaczania rynkowych trendów. Będąc liderem i mając istotny wpływ na rozwój rynku chemii budowlanej w Polsce, musimy ciągle iść do przodu. Tym bardziej, że wyroby chemii budowlanej muszą towarzyszyć  pojawianiu się nowych materiałów, np. wielkoformatowych okładzin ceramicznych, czy też nowych rozwiązań w zakresie technologii elewacyjnej. Wprowadzając rokrocznie innowacyjne rozwiązania w dziedzinie chemii budowlanej wspieramy wykonawców budowlanych, ale wskazujemy także architektom czy inwestorom narzędzia, których warto użyć by przez wiele lat cieszyć się z najwyższej jakości efektów – mówi Jacek Michalak, wiceprezes zarządu ds. Rozwoju w Atlas.

Praktyczne prace prowadzone w nowej jednostce dotyczą m.in. tynków dekoracyjnych o strukturze betonu architektonicznego, cegły czy deski; najnowszej bezpyłowej gładzi ATLAS GTA niezbędnej w każdym domu linii do czyszczenia, impregnacji i konserwacji; innowacyjnego rozwiązania do montażu m.in. płyt g-k ATLAS M-System, a także wysoko odkształcalnego kleju z funkcją hydroizolacji ATLAS PLUS S2 Hydro.

Wyświetlono: 750

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej