Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Gospodarka w obliczu pandemii – prezes Grupy Selena optymistą

15.05.2020

Krzysztof Domarecki, założyciel i prezes Grupy Selena, lidera na rynku chemii budowlanej, z ostrożnym optymizmem podchodzi do przyszłości branży budowlanej dotkniętej skutkami pandemii koronawirusa.

Rok 2020 stawia przed gospodarką światową trudne wyzwania, pandemia koronawirusa ma wpływ na wszystkie branże i życie społeczeństw. Sytuacja ta wymaga szybkich decyzji i dostosowania się do nowych warunków. Aby sprawnie nią zarządzać, należy przewidywać jej skutki jeszcze zanim nastąpią i przygotować odpowiednie scenariusze. W ten sposób do sytuacji podchodzi prezes Grupy Selena.

- Mamy spółki w 17 krajach na całym świecie – staramy się oszacować globalnie skutki koronawirusa dla działalności całej Grupy Selena. Koronawirus może mieć wpływ na branżę budowlaną w tych krajach, gdzie zastosowano tzw. pełny lockdown, który uwzględniał zamknięcie przemysłu i wstrzymanie prac na budowach. To przede wszystkim Chiny, Włochy, Hiszpania i Turcja. Przestoje te jednak nie trwały długo – już dziś widzimy powolny powrót do funkcjonowania na większości tych rynków. Pozytywny rozwój sytuacji obserwujemy w Chinach, gdzie mamy dwa zakłady produkcyjne, które na początku roku w związku z COVID-19 zostały zamknięte – obecnie działają, nie mamy zachorowań wśród pracowników, klienci składają zamówienia, odczuwamy wzrost aktywności rynku wewnętrznego, realizujemy także zamówienia eksportowe. Obserwując sytuację w Polsce sądzę, że planowane budowy w dużym stopniu są i będą realizowane. Powolny powrót do życia sprzed epidemii i otwarcie gospodarki w Państwie Środka jest dla nas dobrym prognostykiem, a przy zachowaniu szczególnego reżimu wyjdziemy z tej sytuacji obronną ręką – przekonuje Krzysztof Domarecki.

Wyświetlono: 988

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej