Nowości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Gospodarka o obiegu zamkniętym w sieciach handlowych

10.01.2020

Sieć handlowa Netto wprowadziła do swoich sklepów system skrzynek wielokrotnego użytku na produkty z asortymentu warzyw i owoców. W ten sposób Netto wdraża zasady gospodarki o obiegu zamkniętym. Sieć zapowiada, że dzięki rezygnacji z jednorazowych skrzynek uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40%.

Gospodarka o obiegu zamkniętym zaczyna być coraz powszechniejsza także w handlu, gdzie takie rozwiązania jak ograniczenie, ponowne użycie, naprawa i recykling stwarzają dodatkowe szanse sprostania globalnym wyzwaniom. 

- Troska o środowisko naturalne to jeden z priorytetów. Dlatego wprowadzamy kolejne proste i przyjazne środowisku rozwiązanie, które wpłynie na zmniejszenie liczby odpadów. Dzięki skrzynkom wielokrotnego użytku zyskujemy także konkretne narzędzie w walce z marnowaniem żywności. Skrzynki wielokrotnego użytku, z których korzystają sklepy naszej sieci dostarcza firma Euro Pool System. Są one wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Ich trwałość szacuje się na ok. siedem lat i podlegają recyclingowi. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, Euro Pool System chce do 2025 roku ograniczyć globalny ślad węglowy o 20% dla każdej wynajmowanej skrzynki – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. 

Wprowadzenie skrzynek wielokrotnego użytku ma się przyczynić również do ograniczenia marnowania żywności. Dzięki ich stosowaniu uda się zredukować z 4% do 0,1% uszkodzenia towarów na etapie transportu od producentów.
 

Wyświetlono: 1616

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej