Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Globalny rynek produktów organicznych do pielęgnacji skóry z 10% tempem wzrostu

06.06.2018
Globalny rynek produktów organicznych do pielęgnacji skóry z 10% tempem wzrostu

Agencja ResearchAndMarkets.com opublikowała raport analizujący globalny rynek produktów organicznych do pielęgnacji skóry. Oczekuje się, że będzie on przyrastał w tempie 10% rocznie do 2024 r.

Kluczowymi czynnikami wpływającymi na dynamiczny wzrost branży mają być rosnąca świadomość konsumentów w zakresie produktów organicznych do pielęgnacji skóry, jak również szybko rozwijający się sektor e-commerce, połączony ze wzrostem dochodów i rozwojem kanałów dystrybucji. Raport wskazuje również, że stosunkowo wysokie ceny organicznych produktów do pielęgnacji skóry oraz krótki okres ich przydatności wyhamowują wzrost rynku. Niemniej rozwój organicznych produktów do pielęgnacji skóry oraz coraz wyższe standardy życia społeczeństw gwarantują nowe możliwości dla omawianej branży. Sprzyjającym czynnikiem jest także dostępność zaawansowanych zabiegów kosmetycznych i skórnych związanych z kosmetykami organicznymi.

Przywoływany sektor zdominowany jest przez takich producentów, jak Aubrey Organics; Avon Products; Beiersdorf AG; Eminence Organic Skin Care; Esse Organic Skincare; Jane Iredale Mineral Cosmetics; Johnson & Johnson; Kao Corporation; L’Oreal; Natura Cosméticos; Procter & Gamble Company; Kabushiki-gaisha Shiseidō; The Body Shop International; The Clorox Company; The Estee Lauder Companies Inc.

Na podstawie dostępnych typów produktów organicznych, branża dzieli się na segment preparatów do pielęgnacji twarzy, do pielęgnacji włosów, makijażu i do pielęgnacji ciała. To produkty do pielęgnacji twarzy są dominującą składową rynku, ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na kremy do twarzy. Są to przede wszystkim kremy przeciw efektom starzenia, kremy do opalania i rozjaśniające skórę.

Coraz chętniej produkty do pielęgnacji skóry stosują też mężczyźni. Tak samo tez używają oni na coraz większą skalę produktów chroniących przed słońcem. Wciąż jednak to kobiety stanowią siłę napędową, jeśli chodzi o wzrost popytu w branży.

Kosmetyki są sprzedawane różnymi kanałami. To ekskluzywne sklepy detaliczne, internet, supermarkety/hipermarkety, salony piękności oraz wielobranżowe punkty sprzedaży detalicznej. Wiodącym punktem sprzedaży organicznych i naturalnych produktów do pielęgnacji ciała są supermarkety/hipermarkety.

Ameryka Północna zajmuje, patrząc geograficznie, pierwsze miejsce pod względem udziału w przychodach. To jednak region Azji i Pacyfiku będzie najszybciej rozwijającym się regionem do 2024 r. Powodem jest rosnące zapotrzebowanie na produkty z czystą etykietą (ang. clean label), wzrost świadomości konsumentów, zwiększanie się dochodów klasy średniej, poprawa ogólnych standardów życia.

Wyświetlono: 1185

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej