Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Globalny rynek kosmetyków luksusowych napędzany przez ekologię

16.10.2019
Autor: Anna Jarosik

Światowy rynek kosmetyków luksusowych wart jest 52,53 mld dolarów i rośnie w tempie 5,6% rocznie.

Kosmetyki luksusowe to produkty służące do głębokiego oczyszczania, pielęgnacji i odżywiania skóry. Najczęściej są wytwarzane przy użyciu składników ekologicznych, które są znacznie wyżej wyceniane w porównaniu z konsumenckimi produktami kosmetycznymi. Kosmetyki luksusowe dzielą się na produkty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, do makijażu oraz zapachy.

W zależności od rodzaju kosmetyków, obecnie to segment kosmetyków konwencjonalnych jest tym dominującym. Jego udział stanowi około 75% globalnego rynku kosmetyków luksusowych i rośnie o 7,6% rocznie.

Wedle podziału na płeć odbiorcy dominują oczywiście kosmetyki luksusowe skierowane do kobiet. Wzrost tego sektora odbywa się jednak wolniej niż w przypadku kosmetyków luksusowych dla mężczyzn: 5,2% rocznie dla kobiet vs. 6,6% dla mężczyzn.

Globalny rynek kosmetyków luksusowych jest napędzany przede wszystkim wzrostem zapotrzebowania konsumentów na produkty wytwarzane przy użyciu składników pochodzenia naturalnego, które w opinii wielu są znacznie efektywniejsze, bezpieczniejsze i lepsze od składników syntetycznych. Ponadto wzrost wykorzystania portali i stron internetowych związanych z handlem elektronicznym także ma swój wpływ na rozwój branży.

Wyróżnić też należy wzrost świadomości konsumentów w temacie kosmetyków halal. Kosmetyki halal zostały stworzone na bazie koncepcji koszerności. W rzeczywistości nie różnią się wcale od znanych powszechnie kosmetyków wegańskich, ekologicznych, czy przyjaznych środowisku. Niemniej chodzi w nich o kwestię dotyczącą nie tylko gotowych wyrobów, ale również składników, źródła składników i sposobu ich wytwarzania. Dodatkowo ma się na uwadze kwestie związane z unikaniem badań na zwierzętach.

Na Europę przypada 33% udziału w globalnej branży związanej z luksusowymi kosmetykami. Wzrost dla Europy to 3,9% rocznie.

Wyświetlono: 2626

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej