Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Globalny rynek biotworzyw i biopolimerów napędzany przez opakowania

17.04.2020
Autor: Anna Jarosik

Globalny rynek biotworzyw i biopolimerów wart jest obecnie 10,5 mld dolarów.

Główne czynniki napędzające wzrost rynku biotworzyw i biopolimerów to przepisy prawne z zakresu ochrony środowiska. Najważniejsze zastosowania to opakowania, towary konsumpcyjne, motoryzacja, tekstylia oraz rolnictwo i ogrodnictwo.

Biotworzywa, a zwłaszcza tworzywa biodegradowalne coraz mocniej zastępują tradycyjne typy tworzyw. Ma to na celu rozwiązanie problemów środowiskowych związanych z ogromną ilością odpadów z tworzyw. W ostatnich latach obserwuje się rosnące wykorzystanie bioplastików w takich aplikacjach, jak butelki, folie, kartony z klapką, torby na odpady, torby na zakupy, folie ściółkowe i jednorazowe opakowania dla artykułów spożywczych.

To region Azji i Pacyfiku jest obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem biotworzyw na świecie w ujęciu geograficznym.

Wśród kluczowych podmiotów, aktywnie działających na globalnym rynku biotworzyw wymienia się takie firmy, jak NatureWorks; Braskem; BASF; Total Corbion PLA; Novamont; Biome Bioplastics Limited; Mitsubishi Chemical Holding Corporation; Biotec; Toray Industries; Plantic Technologies; Arkema; Cardia Bioplastics; Futerro; FKUR Kunstsoff; Green Dot Bioplastics; PTT MCC Biochem; Succinity; Synbra Technology; Tianan Biologic Materials oraz Zhejiang Hisun Biomaterials.

Wyświetlono: 1316

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej