Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Globalny rynek aktywnych składników kosmetycznych z tempem wzrostu rzędu 5,5%

07.01.2019

Globalny rynek aktywnych składników kosmetycznych znajduje się pod silnym wpływem oczekiwań płynących ze strony konsumentów.

Zgodnie z definicją aktywny składnik kosmetyczny to komponent, który powoduje pożądaną zmianę lub efekt w jednym, lub większej liczbie parametrów kosmetycznych w produktach dla skóry (lub włosów).

Wartość globalnego rynku aktywnych składników kosmetycznych na koniec 2018 r. wyniosła 3,519 mld dolarów. Przewiduje się, że wartość ta będzie wzrastać w tempie wskaźnika CAGR na poziomie 5,5%, aby w konsekwencji osiągnąć wartość poziom 4,59 mld dolarów w 2023 r. Największą kategorią produktów są aktywne składniki do pielęgnacji, których udział, jeśli chodzi o poprzednie lata, wynosił 34%. Następnie są aktywne składniki działające przeciwzmarszczkowo z 24% udziałem oraz składniki działające jak filtry UV, których udział stanowił blisko 17%. Kolejne grupy aktywnych składników kosmetycznych to składniki pigmentujące skórę, złuszczające, rozgrzewające i chłodzące oraz składniki o właściwościach ochronnych.

Globalny rynek aktywnych składników kosmetycznych wykazuje obiecujący wzrost. Niektóre segmenty cieszą się dwucyfrowym wzrostem, ponieważ konsumenci nadal domagają się produktów kosmetycznych z dodatkowymi funkcjami. Zasadniczo to potrzeby i wymagania konsumenta stanowią dominującą siłę napędzającą wzrost i nadające nowe kierunki rozwoju na globalnym rynku składników aktywnych. Powodem jest fakt, że użytkownicy końcowi kosmetyków szukają widocznych rezultatów od stosowanych przez nich kosmetyków do skóry czy włosów.

Wartość rynku w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA) w 2018 r. wyniosła 1,162 mld dolarów i wzrost do 2023 r. ma tutaj sięgnąć 3,3%. Rynek obydwu Ameryk oszacowano na 1,103 mld dolarów z prognozą wzrostu do 2023 r. na poziomie 5,7%. Z kolei rynek Azji i Pacyfiku wzrastać będzie w tempie 7,1%, a jego obecna wartość to 1,254 mld dolarów.

Wśród wiodących, światowych producentów i dostawców aktywnych składników kosmetycznych wyróżniamy takie koncerny, jak BASF; Evonik Industries; Royal DSM; Seppic; Symrise; IFF (International Flavors & Fragrances), Croda International Plc / Sederma.

 

Wyświetlono: 924

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej