Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Global Cosmed zwięsza zakres swej inwestycji

08.07.2014

Firma Global Cosmed, zajmująca się produkcją kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej w segmencie private label, powiększa teren i zakres swojej strategicznej inwestycji. Spółka dokonała zakupu zabudowanej nieruchomości o powierzchni 1,7 ha i rozpoczęła proces ubiegania się o jej objęcie przez Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan.

- Global Cosmed dynamicznie się rozwija i pozyskuje kolejne kontrakty. Rozbudowa naszego zakładu produkcyjnego pozwoli nam w pełni wykorzystać potencjał i kontynuować rozwój. Z uwagi na konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych zakładu oraz uwzględnienia wymogów GMP, zamierzamy zwiększyć zakres i obszar naszej kluczowej inwestycji, jaką jest budowa nowoczesnej mieszalni produktów płynnych. Rozszerzenie terenu SSE na ten obszar umożliwi realizację inwestycji w pełnym zakresie, co zaspokoi potrzeby spółki i pozwoli na osiągnięcie wszystkich zakładanych celów – tłumaczy Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed.

Decyzja o dalszej rozbudowie zakładu produkcyjnego, to efekt rozwoju firmy w ostatnich latach oraz konieczności dostosowania zakładu produkcyjnego do wymogów GMP (ang. Good Manufacturing Practice). Stosowanie standardów GMP staje się bowiem jednym z warunków współpracy stawianych przez większość odbiorców.

W maju br. spółka uzyskała pozwolenie na działalność gospodarczą na terenie Tarnobrzeskiej SSE i rozpoczęła planowaną inwestycję. Jej realizacja w zwiększonym zakresie oznacza dla Global Cosmed wzrost wydajności produkcji, poprawę jakości wyrobów oraz zwiększenie bezpieczeństwa produkcji. Łączna wartość inwestycji zwiększy się do 29-30 mln zł. Jej zakończenie przewidziane jest na koniec trzeciego kwartału 2015 r.

Wyświetlono: 1314

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej