Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Global Cosmed rośnie m.in. dzięki połączeniu z Global Cosmed Group

13.05.2016

Skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej Global Cosmed wzrosły w pierwszym kwartale tego roku o 39% do kwoty 77,5 mln zł. Zysk netto wzrósł z 1,4 mln zł do 1,6 mln zł. Jeden z największych producentów kosmetyków i chemii gospodarczej w Europie Środkowo – Zachodniej zyskuje dzięki przejęciu Global Cosmed Group.

Transakcja przejęcia Global Cosmed Group przez Global Cosmed była transakcją w ramach grupy kapitałowej. Spółka, dzięki połączeniu, ma obecnie bardzo silną pozycję zarówno w sektorze własnych brandów, jak i private label. Połączony potencjał podmiotów umożliwia lepsze wykorzystanie perspektyw wzrostu na rynkach globalnych. Połączenie struktury spółek w jedną Grupę przyczyniło się do zdecydowanego wzrostu skali działalności. Chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie nam to daje i to zarówno w zakresie optymalizacji procesów biznesowych, jak również zdobywania nowych kontraktów i rynków. Mamy zidentyfikowane obszary w których będziemy pracować nad osiągnieciem synergii, tak kosztowych, jak i przychodowych – powiedziała Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed.

Jak przyznaje prezes, Grupa Global Cosmed stawia na zrównoważony i wielokierunkowy rozwój, w czym pomocna ma być rozbudowa zakładu produkcyjnego w Radomiu. Wkrótce zostanie uruchomiona kluczowa część tej inwestycji, czyli mieszalnia wyrobów płynnych. Dzięki temu znacząco zwiększy się potencjał produkcyjny Grupy. Strategiczna inwestycja została zlokalizowana na terenie objętym Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Dzięki działalności w strefie Grupa będzie mogła skorzystać z ulg podatkowych.

Global Cosmed to grupa kapitałowa specjalizująca się w produkcji wyrobów kosmetycznych i chemii gospodarczej dla największych krajowych i międzynarodowych sieci handlowych, w tym również dyskontowych.

Wyświetlono: 847

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej