Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Folie tekstylne zdobywają popularność w sektorze medycznym

06.05.2019
Autor: Anna Jarosik

Globalny rynek folii tekstylnych wart jest 4,5 mld dolarów i rośnie w tempie 6,6% rocznie. To zwiększone zapotrzebowanie na produkty higieniczne, rosnąca świadomość w zakresie higieny osobistej, zwłaszcza wśród kobiet i dzieci, dodatkowo starzejąca się populacja w Europie i Ameryce Północnej napędzają wzrost rynku folii tekstylnych. Jednocześnie oczekuje się, że rosnące zapotrzebowanie na odzież ochronną zdynamizuje jeszcze omawiany sektor.

Folie tekstylne to zarówno folie oddychające, jak i nie oddychające. Produkt powstaje z użyciem różnego materiału wyjściowego, którym może być polietylen, polipropylen lub poliuretan. Konsumentem jest branża higieniczna, medyczna, odzieżowa. Folie tekstylne w prosty i szybki sposób umożliwiają produkcję laminatów z pominięciem skomplikowanego i czasochłonnego procesu szycia.

Analizując możliwości stosowania folii tekstylnych przewiduje się, że to branża medyczna zarejestruje najwyższą wartość wskaźnika CAGR w latach 2018-2023. Okazuje się, że stosowanie folii tekstylnych zwiększa się w segmencie medycznym ze względu na fakt, że zapewniają one skuteczną barierę dla cieczy. Jednocześnie folie tekstylne umożliwiają oddychalność odzieży. Folie tekstylne są także wykorzystywane do tworzenia rozwiązań w zakresie zapobiegania zakażeniom w instytucjach opieki zdrowotnej.

Na globalnym rynku folii tekstylnych wymienia się takich liderów, jak RKW Group (Niemcy); Covestro (Niemcy); Berry Global, Inc. (Stany Zjednoczone); Mitsui Hygiene Materials (Tajlandia); Arkema (Francja); Schweitzer-Mauduit International (Stany Zjednoczone) oraz Toray Industries (Japonia).

Tagi


folie
Wyświetlono: 1425

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej