Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Firma Merck obchodzi 350 lat swojego istnienia

11.12.2018
Firma Merck obchodzi 350 lat swojego istnienia

Przełomowe terapie w leczeniu nowotworów i chorób przewlekłych, ale także ponad 300 tys. produktów z obszaru life science, a oprócz tego ciekłe kryształy wykorzystywane w produkcji smartfonów i telewizorów oraz pigmenty stosowane w branży kosmetycznej, to dorobek firmy e, która obchodzi 350 – lecie swojego funkcjonowania. W Polsce spółka obecna jest od 26 lat.

Historia Merck bierze swój początek od małej apteki założonej w Darmstadt w 1668 r. Dzisiaj koncern jest zaś jednym z pionierów szeroko pojętej branży chemicznej.

– Merck wymyka się standardowej klasyfikacji. Jako firma głęboko zakorzeniona w nauce, tworzy wysokiej jakości technologie i poprawiające jakość życia w każdym jego aspekcie. Od 350 lat ciekawość jest naszą siłą do dostarczania najlepszych rozwiązań pacjentom, konsumentom i klientom. Doceniając tradycję oraz osiągnięcia poprzednich pokoleń możemy cieszyć się z naszej dzisiejszej pozycji na rynku oraz wyobrazić sobie następne 350 lat naszego istnienia – zarówno na świecie, jak i w Polsce – mówi Selen Zeydanli Bisson, prezes zarządu Merck Sp. z o.o.

W naszym kraju Merck prowadzi obecnie działalność biznesową w ramach trzech spółek (w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu) i dysponuje dynamicznie rozwijającym się Centrum Usług Biznesowych.

Działalność Merck w ramach sektora ochrony zdrowia (Healthcare) koncentruje się na oferowaniu terapii wspierających pacjentów i lekarzy w ich walce z chorobami, szczególnie w obszarach onkologii, immunoonkologii, neurologii, immunologii, diabetologii, kardiologii i endokrynologii.

W obrębie sektora life science (Life Science), Merck dostarcza materiały laboratoryjne, technologie i usługi, dzięki którym badania naukowe oraz produkcja biotechnologiczna i farmaceutyczna są prostsze, szybsze i bezpieczniejsze. Portfolio Life Science zawiera ponad 300 tys. produktów, w tym rzadkie na rynku komponenty produkcyjne oraz unikalne technologie.

Merck posiada jedno z najobszerniejszych portfolio w branży life science. W Polsce, z oferowanych produktów korzystają m.in. niemalże wszystkie laboratoria działające w obszarze badań i rozwoju, czy też kontroli jakości. Na surowcach oferowanych przez Merck pracuje około 90% uczelni.

Sektor zaawansowanych materiałów i technologii (Performance Materials) zajmuje się opracowaniem wyspecjalizowanych produktów chemicznych, m.in. dla branż elektronicznej i technologicznej, kosmetycznej oraz motoryzacyjnej.

– Mówiąc o Performance Materials można by pokusić się o stwierdzenie, że Merck jest wszędzie. Większość ludzi styka się z naszymi produktami na co dzień – od materiałów OLED i ciekłych kryształów wykorzystywanych w ekranach smartfonów, po materiały o wysokiej wydajności, które umożliwiają produkcję mikroprocesorów do urządzeń elektronicznych powszechnego użytku. Nasze pigmenty znajdują się w kosmetykach używanych na całym świecie. Są one także wykorzystywane przez producentów lakierów samochodowych do pokrywania karoserii. To jednak tylko niektóre przykłady, bo jest „nas” znacznie więcej w wielu obszarach życia – mówi Katarzyna Sztuka, kierownik zespołu Performance Materials.

Oprócz działalności w ramach wyżej wymienionych sektorów, firma w 2013 r. otworzyła Centrum Usług Biznesowych we Wrocławiu. Centrum dostarcza usługi biznesowe głównie swoim europejskim spółkom, ale również oferuj dodatkowe wsparcie dla każdego z 66 rynków, na których Merck funkcjonuje globalnie.

W 2017 r. Merck odnotował przychód ze sprzedaży w wysokości 15,3 mld euro w skali globalnej.

Wyświetlono: 490

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej