Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Firma KahlWax, w odpowiedzi na słabszą podaż wosku kandelila, opracowała jego naturalne substytuty

18.11.2015

Wosk kandelila to oczyszczony wosk uzyskiwany z młodych liści wilczomleczu z gatunku Euphorbia antisyphilitica, który występuje na pustynnych terenach południowej części Stanów Zjednoczonych i w północnych stanach Meksyku.

Użyty w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernej ucieczce wody. Jest składnikiem wpływającym na wzrost lepkości preparatu. Stosowany jest jako baza np. do pomadek. Stanowi też lepiszcze, wiążąc składniki w kosmetykach kolorowych, tj. pudrach, cieniach i różach. Jego temperatura topnienia wynosi 68-73 st. C, dzięki czemu tworzy niezwykle twarde oleożele.

Ze względu na mało sprzyjające warunki pogodowe pozyskiwanie surowego wosku kandelila było w ubiegłym roku na wyjątkowo słabym poziomie.

Dodatkowo rosnące globalne zapotrzebowanie na ten produkt czyniło sytuację zaopatrzeniową jeszcze trudniejszą. Chociaż oczekuje się, że od 2016 r. sytuacja się unormuje, to jednak wiele firm produkujących kosmetyki zrozumiało swoją zależność od słabej podaży surowca. Z tego względu pojawił się silny popyt na alternatywne sposoby pozyskania produktu.

W odpowiedzi na ten trend niemiecka firma KahlWax zaproponowała trzy substytuty dla wosków kandelila. To woski o nazwie KahlWax 6700, KahlWax 6702 i KahlWax 7304.

Pierwszy z nich, Kahlwax 6700  (połączenie liści kopernicji, palmy Copernicia cerifera, oleju słonecznikowego, polietylenu, wosku Montana, damarzyku mocnego, uwodornionego styrenu, etylostyrenu) jest połączeniem starannie dobranych składników. Stosowany w tuszach do rzęs jest doskonałym wolumizerem (działa pogrubiająco). Poprawia przyczepność kosmetyków kolorowych, stabilizuje i utwardza preparaty w sztyfcie. Kahlwax 6700 ma nieco wyższą temperaturę topnienia niż czysty wosk kandelila, co jeszcze bardziej poprawia stabilność preparatów.

Druga z nowości firmy, czyli produkt o nazwie KahlWax 6702, to całkowicie naturalna wersja Kahlwax 6700.

Z kolei Kahlwax 7304 (składniki użyte do produkcji to parafina, liście kopernicji, palmy Copernicia cerifera, ester kwasu montanowego z glikolem, damarzyk mocny) stanowi prostszą i bardziej ekonomiczną odmianę KahlWax 6700.

Wyświetlono: 2616

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej