Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Evonik zapowiada sprawniejszą obsługę przemysłu kosmetycznego i detergentowego

26.09.2018
Autor: Dominik Wójcicki
Evonik zapowiada sprawniejszą obsługę przemysłu kosmetycznego i detergentowego

Koncern Evonik coraz mocniej stawia na obsługę przemysłu kosmetycznego i detergentowego, ustanawiając w tym celu w ramach własnej struktury nową jednostkę biznesową o nazwie Care Solutions Business.

W 2017 r. przychody Evonika rozłożone były na następujące segmenty operacyjne: Resource Efficiency – 38% wartości przychodów, Nutrition&Care – 31%, Performance Materials – 26%, Services – 5%. Teraz spółka tworzy nową jednostkę biznesową, która będzie odpowiedzialna za dostarczanie rozwiązań surowcowych wyłącznie dla przemysłu kosmetycznego i detergentowego. Jej ofertę uzupełniać będą rozwiązania z dziedziny oleochemii. Dotychczas branża kosmetyczna i detergentowa znajdowała się w obszarze działań dwóch oddzielnych linii biznesowych Personal Care and Household Care, wchodzących w skład segmentu Nutrition&Care. Teraz te dwie linie biznesowe zostały połączone i stanowić będą podstawę segmentu Nutrition&Care. W nowej konfiguracji swoje działanie rozpoczną z początkiem 2019 r.

- Chcemy pozycjonować się jako wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań na rynku produktów do pielęgnacji osobistej. Utworzenie nowej jednostki stanowi logiczny krok rozwoju dla naszej firmy, specjalizującej się w opracowywaniu chemii specjalistycznej i wdrażającej strategię dla rozwoju systemów służących utrzymaniu zdrowia i pielęgnacji osobistej – stwierdził Hans-Josef Ritzert, członek zarządu Evonika.

Nowa jednostka zatrudniać będzie ok. 1250 osób i wypracowywać przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 900 mln euro.

- W przeszłości pracowaliśmy dla naszych klientów równolegle z poziomu dwóch uzupełniających się linii biznesowych. Reorganizacja oznacza, że nasi klienci mogą oczekiwać bardziej innowacyjnych produktów, krótszych procesów decyzyjnych i znacznie bliższych relacji. Utworzenie połączonego biznesu zapewnia, że wspólna wiedza, zasoby, technologie i surowce znajdą się pod jednym dachem. Będą to surowce kosmetyczne, aktywne składniki, środki czyszczące, bazowe składniki i aplikacje techniczne. Łącznie pięć linii produktów będzie obsługiwać następujące rynki: pielęgnacja włosów i skóry, kosmetyki do opalania, produkty pod prysznic, kosmetyki kolorowe, produkty do pielęgnacji tkanin, dezodoranty, płynne środki piorące, przemysłowe i instytucjonalne środki czyszczące - komentuje Tammo Boinowitz, szef działu Care Solutions Business.

Trzy z pięciu linii produktowych będzie zarządzanych ze Stanów Zjednoczonych. Zakłady produkcyjne jednostki Care Solutions Business ulokowane będą w Essen, Duisburgu i Steinau w Niemczech; Mapleton, Janesville/Milton, Reserve i Hopewell w USA, w Americanie w Brazylii; w Szanghaju w Chinach oraz Bekasi Timur w Indonezji.

Wyświetlono: 6192

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej