Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Evonik wyprodukuje więcej modyfikatorów lepkości

17.07.2019

Evonik, jako wiodący dostawca dodatków do olejów, zwiększa swoje możliwości produkcyjne dla modyfikatorów lepkości opartych na polialkilometakrylanie (PAMA), aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na ten produkt.

Wzrost zdolności produkcyjnych zostanie zrealizowany poprzez projekty rozbudowy zakładów i operacje usuwania tzw. wąskich gardeł produkcyjnych. Aktualnie Evonik dysponuje zakładami w Niemczech (Darmstadt i Weiterstadt), we Francji (Lauterbourg), a także w Azji i Ameryce Północnej. Realizacja projektów rozwojowych zwiększy roczną produkcję PAMA o 15%. Połowa tego wzrostu zdolności jest już osiągnięta; pozostała część ma zostać ukończona w 2021 r.

- Zwiększenie zdolności produkcyjnych świadczy o naszym zaangażowaniu w dostarczanie branży środków smarnych technologii, która znacząco przyczyni się do wzrostu wydajności przez naszych klientów obsługujących rynki motoryzacyjne i przemysłowe - powiedziała Doris Schmidt z koncernu Evonik.

Technologie DRIVON  i NUFLUX firmy Evonik poprawiają efektywność zużycia paliwa i energii w olejach silnikowych, płynach przekładniowych i olejach przekładniowych. Urządzenia przemysłowe i off-road osiągają oszczędności paliwa i energii oraz zwiększoną wydajność dzięki technologii DYNAVIS do płynów hydraulicznych.

Dział dodatków do olejów specjalizuje się również w wysokowydajnych dodatkach i technologiach do paliw i produktów rafineryjnych. Ulepszające przepływ zimnego powietrza produkty VISCOPLEX zapewniają wyjątkowe właściwości płynięcia biopaliw. Inhibitory parafinowe ropy naftowej VISCOPLEX utrzymują przepływ oleju poprzez modyfikację wielkości i kształtu kryształów wosku w oleju, rozpraszając je i zapobiegając przyleganiu do rurociągu lub powierzchni naczyń transportowych.

Wyświetlono: 280

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej