Wiadomości - Chemia rolnicza - Ze świata

Evonik wspiera precyzyjną produkcję zwierzęcą

29.11.2018

Niemiecki koncern Evonik wzmacnia swoją działalność w zakresie rozwiązań oferowanych z myślą o precyzyjnej hodowli zwierząt gospodarskich poprzez przejęcie belgijskiego przedsiębiorstwa Porphyrio, dostawcy oprogramowania Big Data. Ma to na celu rozbudowę wiedzy analitycznej i powiązanej z nią oprogramowania służącego do zarządzania operacjami hodowlanymi.

Evonik Industries ukończył przejęcie Porphyrio, firmy założonej na Katolickim Uniwersytecie Leuven w Belgii. Przejmowana spółka jest wiodącym europejskim graczem w dziedzinie przetwarzania Big Data na potrzeby produkcji zwierzęcej. Dzięki temu przejęciu Evonik wzmacnia swoją działalność w obszarze precyzyjnej produkcji zwierzęcej.

Porphyrio dostarcza specjalistyczne oprogramowanie oparte na chmurze profesjonalnym producentom drobiu w celu przetwarzania przez nich i analizy danych dotyczących zwierząt gospodarskich. Dzięki sterowanym danymi rozwiązaniom producenci żywego inwentarza mogą lepiej zarządzać, przewidywać i optymalizować swoją działalność za pomocą biostatystyki Big Data i potencjalnego wykorzystania sztucznej inteligencji.

- Systemy Big Data i algorytmy samouczące się mogą pomóc producentom rolnym w lepszym zrozumieniu złożonych wydarzeń dziejących się na fermie drobiu, co można powiązać z koncepcjami zrównoważonego odżywiania zwierząt. W ten sposób produktywność, wydajność, jakość i dobrostan zwierząt mogą skorzystać z synergii w żywieniu zwierząt i hodowli zwierząt. Jako Evonik przyczyniamy się do tego na różnych poziomach, dostarczając zestawy diagnostyczne do rejestrowania parametrów stanu zdrowia zwierząt, oprogramowania, analizy danych i wskazówek dla hodowli zwierząt, a także oferujemy oparte na danych i wiedzy zalecenia dotyczące składu paszy i zrównoważonej diety. Obecne wymagania dotyczące hodowli zwierząt można zaspokoić tylko poprzez przyjęcie całościowych rozwiązań. Nasze szerokie portfolio usług, które jest już w części cyfrowe, jest ściśle powiązane z tym podejściem. Dla Evonik oznacza to połączenie usług opartych na danych i wiedzy, wraz z usługami technicznymi i dostępnością szerokiego asortymentu dodatków paszowych, bezpośrednio z zastosowaniem w hodowli zwierząt. Znamy sytuację i wyzwania stojące przed naszymi klientami, rozumiemy fizjologię zwierząt i mamy wieloletnie doświadczenie w żywieniu zwierząt. Teraz łączymy to wszystko z pomocą najnowocześniejszej technologii cyfrowej, dostosowanej do konkretnych wymagań klientów - powiedział Emmanuel Auer, szef działu żywienia zwierząt firmy Evonik.

Wyświetlono: 1463

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej