Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Evonik stawia na naturalność

18.10.2018
Evonik stawia na naturalność

Firma Evonik wprowadziła na rynek nowa paletę produktów na bazie naturalnych składników przeznaczonych dla branży kosmetycznej oraz środków piorących i czyszczących. Ich premiera odbyła się podczas niedawnych targów Sepawa 2018.

- W przypadku kosmetyków panuje trend skierowany na naturalność i oszczędność - powiedział Tammo Boinowitz, kierownik działu Personal Care w Evonik.

- Także w przypadku środków piorących i czyszczących klienci chcą, by było w nich więcej naturalnych składników i żeby składników w produktach było ogólnie mniej - dodaje Xiaolan Wang, kierownik Evonik w dziale Household Care.

Evonik konsekwentnie kieruje się tymi trendami w pracach swojego działu badań i rozwoju nad surowcami kosmetycznymi. Do najświeższych nowości produktowych w tej kategorii należą Hairflux i TEGO enlight. 

Hairflux został stworzony z myślą o wyraźnie odczuwalnej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Kompozycja na bazie oliwy i ceramidów wzmacnia zniszczone włosy i daje spokój podrażnionej skórze głowy. Produkt sprawdza się w płynach i produktach do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy, takich jak odżywki i szampony przeznaczone do włosów zniszczonych. Posiada dopuszczenie na rynek chiński (w wykazie Chińskiej Agencji Żywności i Leków CFDA). 

TEGO enlight to z kolei środek do naturalnego rozjaśniania skóry. Obie zawarte w nim substancje aktywne – pozyskiwana z kleiku ryżowego sól sodowa kwasu fitowego oraz ekstrakt z owoców morwy białej - mają właściwości antyoksydacyjne i rozjaśniające, które korzystnie się uzupełniają. Produkt można stosować zarówno do usuwania plam starczych, jak i do ogólnego rozjaśniania skóry. 

Jeśli chodzi natomiast o produkty kosmetyczne oczekujące na certyfikację COSMOS, to w ofercie Evonik znajdują się dwa wydajne emulgatory: ISOLAN 17 oraz dermofeel NC. 

ISOLAN 17 to emulgator na bazie roślinnej do naturalnych kompozycji emulsyjnych. Dzięki niemu komponować można nawet najbardziej wymagające produkty, takie jak emulsje szybkorozpadowe, aerozole i spraye.

- W ten sposób otwieramy przed naszymi klientami nowy wymiar w dziedzinie kosmetyków naturalnych. Nowy emulgator daje miłe, nie „oleiste” uczucie na skórze i można za jego pomocą wytworzyć przeróżne wrażenia sensoryczne – stwierdził Tammo Boinowitz. 

Emulgator dermofeel NC, przeznaczony do kompozycji emulsyjnych, również w całości oparty jest na składnikach odnawialnych. Działa on w bardzo szerokim zakresie współczynnika pH (od 3,5 do 8,5), eliminując konieczność stosowania zagęszczaczy na bazie poliakrylanu. 

Do zaprezentowanych produktów należą także Skinolance, pierwszy produkt mikrobiotyczny firmy Evonik do pielęgnacji skóry oraz RHEANCE One, glikolipid wyprodukowany wyłącznie ze sfermentowanego cukru do delikatnego i skutecznego oczyszczania skóry oraz włosów.  

Firma Evonik zaprezentowała w Berlinie szerokie portfolio produktów także klientom z branży środków piorących i czyszczących. Nowość stanowi tu REWO Scent G 100. Ta pochodna silikonu przyczynia się do poprawy właściwości zmiękczających płynów do tkanin, przez co pranie jest jeszcze bardziej miękkie i dłużej zachowuje świeży zapach – i to przy mniejszej ilości substancji aktywnej. Tę mikroemulsję można łączyć ze wszystkimi istniejącymi rodzajami substancji aktywnej zmiękczaczy.  

- Połączenie środków piorących z czyszczącymi stwarza możliwości sprostania oczekiwaniom klientów dotyczących bardziej naturalnej chemii dla domu. Dobrym tego przykładem jest REWO Scent G 100, który przy mniejszej ilości zawartych substancji pozwala osiągnąć taki sam czy nawet lepszy efekt – skomentował Xiaolan Wang, kierownik w dziale Household Care w Evonik.

Wyświetlono: 14972

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej