Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Evonik rozwija kompetencje w branży kosmetycznej

20.03.2017

Evonik nabywa firmę specjalizującą się w opracowywaniu alternatywnych systemów konserwujących do produktów kosmetycznych. Tym samym umacnia swoją pozycję, jako jednego z najważniejszych na świecie partnerów przemysłu kosmetycznego. Akwizycja umożliwi zaoferowanie klientom kompletnych rozwiązań dotyczących formuł.

Przejmowanym przez Evonik przedsiębiorstwem jest Dr. Straetmans, czyli inna niemiecka spółka, specjalizująca się w dziedzinie kosmetyki. Opracowuje ona alternatywne systemy konserwujące dla przemysłu kosmetycznego. Dzięki temu Evonik poszerza swoje i tak już bogate portfolio produktowe w segmencie kosmetyki. Transakcja ma być sfinalizowana w pierwszej połowie 2017 r.

- Chcemy wyjść poza dotychczasowe rynki główne Europy i Stanów Zjednoczonych, aby rozwinąć działalność przedsiębiorstwa na cały świat - mówi Hans-Josef Ritzert, członek zarządu Evonik Nutrition & Care GmbH.

W wyniku zawieranej umowy, w Hamburgu powstanie światowe centrum kompetencji Evonik w dziedzinie rozwiązań dotyczących środków konserwujących.

- Naszym celem jest zaoferowanie producentom kosmetyków nowych rozwiązań, dzięki którym będą mogli wyróżnić się na tle konkurencji. W przyszłości będziemy mogli zaoferować im kompletne systemy formuł, łącznie ze środkami konserwującymi. Dzięki temu przyczynimy się do optymalizacji rozwoju naszych klientów – zapowiada Tammo Boinowitz, kierownik działu Personal Care w firmie Evonik.

Firma Dr. Straetmans należy do pionierów w dziedzinie alternatywnych systemów konserwujących. Od konwencjonalnych środków konserwujących różnią się one tym, że oprócz konserwacji pełnią dodatkowe funkcje w produkcie końcowym, takie jak np. nawilżanie. Poza tym dla producentów kosmetyków coraz ważniejsze jest, aby ich produkty były ekologiczne. Wpływ na to mają zarówno wymagania klientów końcowych, jak i regulacje prawne.

- Zastosowanie alternatywnych systemów konserwujących jest sprawą bardzo złożoną. Spowodowane jest to tym, że włączamy do formuły większe ilości substancji powierzchniowo czynnych. Dzięki naszej kompetencji w dziedzinie praktycznego zastosowania i formułowania produktów udaje nam się otrzymać stabilną emulsję - wyjaśnia Jan Jänichen, członek zarządu firmy Dr. Straetmans.

Evonik jest jednym ze światowych liderów chemii specjalistycznej. Koncern zatrudnia ok. 35 tys. osób, w tym 7,5 tys. w segmencie Nutrition & Care. Posiada swoje oddziały w ponad 100 krajach. W 2016 r. przychody spółki sięgnęły 12,7 mld euro.

Wyświetlono: 883

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej