Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Evonik poszerza ofertę dla przetwórców tworzyw sztucznych

06.12.2017

Evonik przejmuje od firmy 3M dział kompozytów z dodatkami o wysokim stężeniu. Tym samym asortyment dodatków specjalnych dla branży tworzyw sztucznych zostaje rozszerzony o dodatki stałe. Nowa technologia umożliwia innowacyjne rozwiązania dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Przejęcie podkreśla koncentrację spółki Evonik na głównej dziedzinie rozwoju, czyli dodatkach specjalnych.

Evonik przejmuje dział kompozytów z dodatkami o wysokim stężeniu od firmy 3M. Odpowiednia umowa kupna została już podpisana. W konsekwencji niemiecki koncern rozbudowuje swoje możliwości rozwoju w zakresie bardzo rentownej działalności związanej z dodatkami specjalnymi. Uzyskuje jednocześnie dostęp do technologii, która umożliwi zaoferowanie klientom z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych dodatków stałych, oprócz obecnych dodatków płynnych. Cenę zakupu objęto klauzulą poufności.

Przejęcie obejmuje asortyment wytwarzanych w Obernburgu produktów marki Accurel oraz zakład 3M w Obernburgu, w których zostanie zachowanych ok. 25 miejsc pracy. Technologia kompozytów dla dodatków o wysokim stężeniu pozwoli producentom tworzyw sztucznych na wprowadzanie dużych ilości dodatków do matrycy polimerowej przez stały nośnik polimerowy. Dzięki temu Evonik będzie w stanie prowadzić działalność w nowych obszarach zastosowania, np. w branży opakowań. Przejmowany segment zostanie zintegrowany z działem Interface & Performance. 

Jednostka Interface & Performance zajmuje się dystrybucją dodatków specjalnych dla branży tworzyw sztucznych, które ułatwiają przetwarzanie surowców (dyspergowanie wypełniaczy, środki poprawiające płynność, środki antystatyczne) lub zwiększają wydajność (odporność na zarysowania, zapach, stabilność mechaniczna). Można przy tym korzystać z innowacyjnych platform technologicznych do wytwarzania silikonów i dodatków specjalnych na bazie tenzydów. Do obszarów zastosowania tworzyw sztucznych, w których są wykorzystywane dodatki specjalne, należą folie, pianki, włókna, włókniny, zastosowania w odlewaniu wtryskowym i kable.
 

Wyświetlono: 544

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

z kraju

ze świata

Wrzesień 2018
12
3456789
10111213141516
17181920
212223
242526
27282930
więcej