Wiadomości - Chemia rolnicza - Z kraju

Evonik pokazuje ofertę dla polskiego rynku środków ochrony roślin

30.11.2018

Linia produktowa Interface & Performance wchodząca w skład koncernu Evonik zorganizowała w Krakowie warsztaty BREAK-THRU, w trakcie których firma przekazała wiedzę krajowym producentom pestycydów, w jaki sposób dodatki Evonik z serii BREAK-THRU sprawiają, że preparaty do ochrony roślin są bardziej skuteczne.

Z możliwości wzięcia udziału w warsztatach skorzystało 10 polskich producentów i dystrybutorów środków ochrony roślin. Jak informuje niemiecka spółka podczas spotkania omówiono aktualne potrzeby rynkowe i doświadczenia poszczególnych podmiotów zainteresowanych dodatkami Evonik. Pokazano w jaki sposób produkty z serii BREAK-THRU poprawiają działanie środków ochrony roślin, pomagając równocześnie ograniczyć stosowanie pestycydów.

Dodatki BREAK-THRU firmy Evonik od kilku lat znajdują zastosowanie na polskim rynku pestycydów, a firma osiąga na naszym rynku z każdym rokiem dwucyfrowy wzrost sprzedaży w omawianym segmencie. Tym, co sprawia, że polski rynek jest tak interesujący dla Evonika jest fakt istnienia na nim wielu średniej wielkości podmiotów specjalizujących się w opracowywaniu środków ochrony roślin i nawozów dolistnych.

"Chcemy zapewnić lepsze wsparcie naszym partnerom z branży ochrony roślin w Polsce, z których wielu specjalizuje się w formułowaniu produktów o generycznych składnikach aktywnych, dla których wygasły już patenty. Firmy te będą prawdopodobnie czerpać korzyści z używania inteligentnych, innowacyjnych dodatków jako sposobu na polepszenie wydajności produktów i odróżnienie się od konkurencji. Dokładnie takie zalety przynoszą nasze dodatki BREAK-THRU. W przypadku produktów, które obejmują czynniki rozpraszające, penetrujące, rozpraszające i przeciw pienieniu oferowane przez nas dodatki często decydują o zasadniczej różnicy i zwiększają efektywność środków ochrony roślin – powiedział Carsten Riedl, kierownik ds. rynku w firmie Evonik.

Wyświetlono: 1590

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej