Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

Evonik odpowiada na rosnący popyt na krzemionkę

25.02.2019

Evonik korzysta z globalnego zapotrzebowania na krzemionkę do opon i zwiększa swoje moce produkcyjne dla tego surowca.

- Jesteśmy na dobrej drodze do zwiększenia mocy produkcyjnych w zakresie krzemionki do opon. Tym samym odpowiadamy na rosnące zapotrzebowanie przemysłu oponiarskiego na innowacyjną krzemionkę stosowaną w produkcji opon o niskim oporze toczenia. Jednocześnie planowana ekspansja umożliwi nam szybkie i niezawodne reagowanie na zwiększony regionalny popyt na produkty specjalistyczne - mówi Andreas Fischer, szef linii biznesowej Silica w koncernie Evonik.

Po inwestycjach w rozwój mocy wytwórczych dla krzemionki w Brazylii (2016 r.) i Stanach Zjednoczonych (2018 r.) teraz przyszedł czas na budowę kolejnego zakładu, tym razem w Turcji. Będzie on oddany do użytku jeszcze w tym roku i będzie dysponował wydajnością na poziomie 40 tys. ton rocznie. Wszystkie te fabryki mają za zadanie obsługę regionalnego rynku, który z uwagi na szybki wzrost przemysłu motoryzacyjnego wymaga zaawansowanych dostaw. Zakład w tureckim Adapazari przeznaczony będzie dla odbiorców z Europy Południowej i Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu.

Evonik zapowiedział, że w nadchodzących latach będzie nadal umacniać swoją pozycję światowego lidera w zakresie produkcji krzemionki oraz oferować produkty i rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb przemysłu oponiarskiego.

Wyświetlono: 6743

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej