Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Evonik: nowe surowce dla kosmetyki i detergentów

07.11.2017
Evonik: nowe surowce dla kosmetyki i detergentów

Koncern Evonik wprowadził na europejski rynek kosmetyków i środków czystości nowe rozwiązania surowcowe. To wyroby o nazwach handlowych TEGO Solve 90 i TEGO Feel C 10 pochodzące z naturalnych surowców i poprawiające właściwości produktów kosmetycznych oraz TEGO SORB Conc. 50 na bazie oleju rycynowego powstrzymujący nieprzyjemne zapachy.

TEGO Solve 90 i TEGO Feel C 10 to dwa nowe składniki kosmetyczne, które bazują na surowcach naturalnych. Pierwszy z nich to solubilizator z certyfikatem COSMOS, z którym można skutecznie używać szerokiego asortymentu olejków esencyjnych i zapachowych w roztworach wodnych. Używany na zimno ester poliglicerynowy nie zawiera glikolu polietylenowego (PEG) i jest pozyskiwany wyłącznie z surowców odnawialnych, takich jak olej rzepakowy i olej palmowy z certyfikatem RSPO. Wyjątkowo łagodny TEGO Solve 90 nadaje się do różnych, szczególnie wyrazistych preparatów, takich jak szampony, żele pod prysznic i wody micelarne oraz dezodoranty w kulce, a dodatkowo ma działanie nawilżające.

TEGO Feel C 10 to naturalny i łatwo biodegradowalny zamiennik dla mikroplastyki w produktach leave-on. Chemicznie niezmodyfikowane włókno celulozowe może wchłaniać więcej oleju i łoju niż samo waży. Jako składnik produktów do ochrony przed słońcem lub pielęgnacji zapewnia mniej błyszczącą skórę i pozostawia na niej przyjemne uczucie. Włókno to nie pęcznieje i można je łatwo używać z emulsjami typu olej w wodzie, jak i woda w oleju, a także w produktach bezwodnych, takich jak pudry kosmetyczne. Do produkcji TEGO Feel C 10 wykorzystywana jest energia elektryczna. Surowiec jest dostarczany z europejskich lasów bukowych i świerkowych ze zrównoważonego leśnictwa.

Z kolei pochłaniacz zapachów TEGO SORB Conc. 50 wykonany został z oleju rycynowego. Zawiera aktywne jony cynku, które wiążą nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu powstaje z nich nietoksyczna substancja. Pierwsze zastosowania TEGO SORB obejmują użycie w nowych samochodach do wiązania formaldehydu, który może powodować ostry zapach. Bardzo rozpowszechnione, zwłaszcza w Azji, jest stosowanie odświeżaczy powietrza do lodówek. W tej dziedzinie TEGO SORB pochłania m.in. nieprzyjemnie pachnący siarkowodór.

Ponadto dział Household Care firmy Evonik opracował unikalny i innowacyjny preparat do pielęgnacji samochodów. Nie tylko czyści i chroni on samochód, ale również przyczynia się do oszczędzania wody i surowców oraz redukcji ilości odpadów. Prototyp o nazwie „Rinse-free Wash & Wax” zawiera pięć produktów Evonik, od specjalnych emulgatorów i środków powierzchniowo czynnych po specjalnie zmodyfikowane silikony. Produkt można łatwo przyrządzać w postaci koncentratu, a gotowy roztwór może być łatwo stosowany za pomocą rozpylacza i ściereczek z mikrofibry.

Wyświetlono: 8723

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej