Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Evonik: nowe materiały umożliwiają produkcję cienkich i elastycznych akumulatorów

22.03.2019

Evonik po raz pierwszy zaprezentował materiały nowej technologii do baterii drukowanych. Produkty o nazwie handlowej TAeTTOOz zostały opracowane na bazie tzw. polimerów redoksowych. 

Dzięki popularnej metodzie druku nowe materiały mogą być przetwarzane na bardzo cienkie, elastyczne ogniwa baterii. Pozwalają one specjalistom ds. rozwoju na dużą swobodę w pracach projektowych. Umożliwia to gromadzenie energii elektrycznej bez konieczności używania metalu lub połączeń metalowych. Wyprodukowane przy użyciu technologii TAeTTOOz ogniwa baterii nie zawierają płynnych elektrolitów, co wyklucza ryzyko wycieku. Teraz poszukiwani są partnerzy do prowadzenia prac rozwojowych, aby wykorzystać technologię TAeTTOOz w obecnych i nowych aplikacjach.

- Dysponujemy technologią o ogromnym potencjale. Dzięki niej możemy zaoferować rozwiązanie, które umożliwi zasilanie prądem małych układów elektronicznych z drukowanych baterii w sposób wydajny, niezawodny i bezpieczny dla środowiska – przekonuje Michael Korell, odpowiedzialny w Evonik za rozwój technologii TAeTTOOz.

Jak dodaje, technologia TAeTTOOz otwiera nowe możliwości, w szczególności wobec rozbudowy sieci łączącej przedmioty codziennego użytku, tzw. internetu rzeczy. Na etapie produkcji seryjnej może ona znaleźć zastosowanie w wielu obszarach. Dzięki zastosowaniu baterii drukowanych dużo wygodniej będzie można nosić czujniki medyczne do monitorowania funkcji życiowych. Także w dziedzinie logistyki inteligentne czujniki, zasilane przez drukowane baterie, po umieszczeniu w opakowaniach, mogą monitorować choćby łańcuchy dostaw wrażliwych produktów, takich jak środki spożywcze czy szczepionki.

Tagi


Evonik
Wyświetlono: 1146

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej