Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Evonik: nowa inwestycja w branży PMMA

27.11.2018

Evonik otworzył nowy zakład przeznaczony do produkcji wielowarstwowych wytłaczanych płaskich arkuszy PMMA. Obiekt powstał w Weiterstadt, 20 kilometrów od Frankfurtu. Pierwsi klienci otrzymali już próbki wyrobów.

W nowej fabryce odbywa się produkcja wielowarstwowych arkuszy o szerokości 2700 mm, co jest największym dostępnym aktualnie na świecie formatem dla płaskich arkuszy z polimetakrylanu metylu (PMMA). Inwestycja kosztowała niemiecką spółkę ponad 10 mln euro.

- Dzięki temu zakładowi inwestujemy w segment rynkowy, który nadal wykazuje się pozytywnym rozwojem i obiecuje duży potencjał wzrostu. Podkreślamy również naszą pozycję lidera innowacji w produktach opartych na akrylu. Uruchomiona przez nas instalacja powiększa posiadane dotychczas moce produkcyjne, a ze względu na powstającą na niej szerokość formatu i wielowarstwowość dostarcza nam atrakcyjnego potencjału na przyszłość - mówi Martin Krämer, szef linii produktów akrylowych w koncernie Evonik.

- Ten projekt oznacza systematyczne poszerzanie naszego portfolio specjalistycznych arkuszy pod konkretne żądania odbiorców i pozwala nam oferować zupełnie nowe możliwości zastosowania tego produktu. W szczególności wytwórcy materiałów elewacyjnych skorzystają z oferty nowego zakładu. Rynki o ponadprzeciętnym wzroście, takie jak te w krajach azjatyckich stale bowiem poszukują specjalnych cech jakościowych, aby poradzić sobie z często ekstremalnymi warunkami pogodowymi – dodaje Michael Enders, odpowiedzialny za działalność linii Acrylic Products w koncernie Evonik.

Podkreśla on również, że oferowany przez Evonik podstawowy materiał PMMA, uzupełniony teraz o jedną lub więcej dodatkowych warstw, jest idealnym materiałem do zastosowań elewacyjnych. W bardziej umiarkowanych strefach klimatycznych takie produkty są już z powodzeniem stosowane od lat. Arkusze PMMA są również używane w urządzeniach mikroprzepływowych i w przemyśle graficznym. Te obszary mogą także odnosić korzyści z istnienia nowego zakładu w Niemczech, ponieważ i tutaj popyt na wyjątkowo trwałe wyroby stale rośnie.

Tagi


Evonik PMMA
Wyświetlono: 913

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej