Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Evonik inwestuje w produkcję pianek w USA

03.12.2019

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na lekkie materiały budowlane do zastosowań specjalnych, Evonik rozszerzy swoją produkcję wysokowydajnych sztywnych pianek o zamkniętych komórkach ROHACELL w swojej amerykańskiej fabryce w Mobile w stanie Alabama.

Inwestycja ma być gotowa z końcem przyszłego roku. Dzięki niej firma znacząco podniesie moce produkcyjne odpornych na wysokie temperatury pianek polimetakryloimidowych (PMI) w Ameryce Północnej.

- Inwestycja umacnia naszą globalną pozycję jako wiarygodnego partnera i dostawcy rozwiązań wysokiej jakości, lekkich sztywnych pianek opartych na PMI i umożliwia nam zaspokojenie rosnącego popytu w Ameryce Północnej w perspektywie długoterminowej – powiedziała Christina Walkosak, szef High Performance Polymers Business Line Ameryka w koncernie Evonik.

Rozszerzenie produkcji ROHACELL obejmuje budowę dodatkowej hali wytwórczej. Ponadto cała logistyka wysyłkowa zostanie połączona w nowym obiekcie. Evonik produkcję odpornych na wysoką temperaturę pian polimetakryloimidowych w tej lokalizacji zainaugurował w 2008 r.

- Od wielu lat obserwujemy konsekwentnie wysoki globalny popyt na nasze wysokowydajne pianki, szczególnie z przemysłu lotniczego i elektronicznego, i odpowiadamy na to zapotrzebowanie stale zwiększając nasze zdolności produkcyjne. Dwa lata temu zwiększyliśmy produkcję ROHACELL w Niemczech o 20%. Teraz jeszcze mocniej podniesiemy ją w Ameryce Północnej – dodaje Christina Walkosak.

ROHACELL to sztywna pianka strukturalna z polimetakryloimidu, stosowana do projektowania konstrukcji warstwowych w lotnictwie, samochodach, statkach, artykułach sportowych, elektronice i technologii medycznej. Ta wyjątkowo lekka pianka jest odporna na wysokie temperatury i ciśnienia, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla materiału rdzenia konstrukcji kompozytowych.

Tagi


Evonik
Wyświetlono: 347

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej