Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Evonik i Solvias odnawiają współpracę

22.02.2010

Evonik Industries (oddział zajmujący się katalizatorami) i Solvias AG odnowiły współpracę w zakresie domieszkowanych wanadem proszkowych katalizatorów metalicznych, znajdujących wykorzystanie w procesie uwodornienia związków nitrowych.

Model współpracy wypracowany przez firmy (szwajcarski Solvias pracuje nad udoskonalaniem katalizatorów, a Evonik zajmuje się ich sprzedażą) został uproszczony. – Każdy dokonujący obecnie zakupu katalizatorów od firmy Evonik automatycznie nabywa prawo do korzystania z technologii – wyjaśnia dr Jürgen Krauter, szef marketingu oddziału zajmującego się katalizatorami w Evonik – Dodatkowe zezwolenia i opłaty już nie będą konieczne – dodaje.
Domieszkowane wanadem proszkowe katalizatory metaliczne mogą być wykorzystywane w procesie selektywnego uwodornienia aromatycznych związków nitrowych. W porównaniu z innymi katalizatorami nie wpływają na halogenowe podstawniki w cząsteczce. W związku z tym bezpieczeństwo ich stosowania jest wyższe, a w procesie powstaje mniej produktów ubocznych.
W ofercie Evonik znajduje się również katalizator zmodyfikowany kwasem fosforowym(IV). Jest on wykorzystywany w sytuacji, gdy działanie innych katalizatorów jest utrudnione, czyli wtedy, gdy: cząsteczka zawiera podwójne lub potrójne wiązania, grupę karbonylową czy wysoce reaktywną grupę oksymową.

Wyświetlono: 1082

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej