Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Evonik i AkzoNobel: wspólna produkcja w Niemczech

27.02.2018

Rozpoczęła działalność jednostka chloro – alkaliów należąca do spółki Neolyse Ibbenbüren, będącej joint venture pomiędzy koncernami Evonik oraz AkzoNobel. Instalacja mieści się w miejscowości Ibbenbüren w Niemczech.

Nowy zakład będzie działał w oparciu o technologię elektrolizy membranowej, będącej obecnie standardem, jeśli chodzi o produkcję chloru. Jego roczna wydajność sięgnie poziomu 120 tys. ton wodorotlenku potasu oraz 75 tys. ton dla chloru i wodoru.

Obiektem zarządza AkzoNobel, ale istotne korzyści biznesowe z jego funkcjonowania odnoszą obydwaj partnerzy. Oto bowiem AkzoNobel wprowadza na rynek chlor i wodór, z kolei Evonik dystrybuuje lokalnie wytwarzany roztwór wodorotlenku potasu i przetwarza go na inne produkty, takie jak węglan potasu, wodorowęglan i mrówczan potasu, które to operacje odbywają się w jego zakładzie w Lülsdorf.

- Obiekt w Ibbenbüren wyznacza zupełnie nowy standard dla przemysłu chloro-alkalicznego. Pozwala nam to na zabezpieczenie dostaw dla klientów w długim okresie, przy jednoczesnym dalszym ulepszaniu profilu zrównoważonego rozwoju firmy i jej efektywności operacyjnej – powiedział Werner Fuhrmann, prezes zarządu AkzoNobel Specialty Chemicals.

- Wprowadzony przez nas nowy proces produkcji poprawia ślad ekologiczny każdej tony chloru wyprodukowanej w Ibbenbüren o 25–30%, co przekłada się na mniejsze zużycie energii i mniejszą emisję dwutlenku węgla. Tym projektem udowodniliśmy, że dwaj doświadczeni partnerzy mogą wykorzystać swoje zróżnicowane doświadczenia, aby inteligentnie kształtować otoczenie biznesowe. Mamy bardzo dobre relacje i cieszymy się na dalszą współpracę, która przynosi korzyści rynkowi wodorotlenku potasu - dodał Harald Schwager, wiceprezes zarządu Evonik.

AkzoNobel Specialty Chemicals jest liderem na rynku soli przemysłowych, chloru i chlorometanów w Europie. Evonik jest natomiast liderem na europejskim rynku wodorotlenku potasu i pochodnych potasu.

Wyświetlono: 470

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

z kraju

ze świata

Wrzesień 2018
12
3456789
10111213141516
17181920
212223
242526
27282930
więcej