Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

European Coatings Show 2019 zgromadzą elitę branży powłokowej

15.03.2019

W dniach 19 – 21 marca br. w niemieckiej Norymberdze odbędą się targi European Coatings Show. To jedno z ważniejszych europejskich wydarzeń targowych dla szeroko pojętej branży chemii budowlanej. Zgromadzi wystawców z takich segmentów rynku, jak surowce do produkcji farb i powłok, farb drukarskich i klejów, półprodukty dla chemii budowlanej, usługi laboratoryjne i związane z technologią produkcji, testowaniem i pomiarami, ochroną środowiska oraz bezpieczeństwa pracy.

Targi European Coatings Show odbywają się co dwa lata. Tym razem będą skupione wokół takich zagadnień branżowych, jak zrównoważony  rozwój, nanotechnologia, zielone powłoki, rosnące ceny surowców , jak również nowe zastosowania bieli tytanowej . Wszystkie te trendy napędzają aktualnie rozwój innowacji w w zakresie farb i powłok.

Organizatorzy z firm Vincentz Network i NürnbergMesse wymieniają kilka powodów, dla których warto uczestniczyć w tegorocznym wydarzeniu. Przede wszystkim szerokie spektrum produktów, które pojawią się w ofercie wystawców oraz ciekawy program konferencyjny (ponad 140 eksperckich prezentacji podzielonych na 24 sesje, z wykładem wstępnym autorstwa prof.  Markusa Antoniettiego, dyrektora Instytutu Maxa Plancka ds. Koloidów i Interfejsów, który opowie o metodach produkcji monomerów, rozpuszczalników, plastyfikatorów i systemów utwardzalnych oligomerów z odpadów drewnopochodnych) mają stanowić zachętę dla odwiedzenia targów przez formulatorów, technologów, menedżerów, specjalistów ds. jakości i reprezentantów całego łańcucha wartości w przemyśle farbiarskim i powłokowym i to niezależnie od tego, czy powłoki te przeznaczone mają być dla branży motoryzacyjnej, budowlanej, lotniczej, czy tez stoczniowej.

Awizowany jest udział ponad 1,1 tys. wystawców, więc European Coatings Show będzie miejscem, w którym da radę zapoznać się z najpewniej wszystkimi istotnymi innowacjami, jakie obecnie zagościły w omawianym sektorze przemysłu.

Targi miały swój początek w 1991 r., jeszcze pod nazwą „Farbe und Lack”, więc przez 28 lat zbudowały wystarczający prestiż, by być miejscem, na którym prezentowane są rynkowe premiery. Jest wydarzeniem w pełni globalnym: w trakcie poprzedniej edycji 68% wystawców i 64% zwiedzających pochodziło z krajów innych niż Niemcy. 54% gości przybyło z krajów UE, 16% z pozostałych państw europejskich, 22% z Azji, a 8% z obydwu Ameryk.

Podczas targów obecne będą także firmy z Polski, wśród których znajdziemy m.in. CFI World, COLOR-MIX, Euroceras, GlobimiX, Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police, Inchem Polonię, Stepan Polska, Surchem, Synthos, TRI-Color.

Wyświetlono: 733

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej