Wiadomości - Chemia rolnicza - Ze świata

EuroChem wybuduje pięć zakładów

13.04.2015

Rosyjski koncern chemiczny EuroChem oraz włoskie firmy inżynieryjne Maire Tecnimont i SACE podpisały porozumienie o współpracy i wymianie informacji dotyczące wybudowania dla EuroChem pięciu fabryk nawozowych w przeciągu najbliższych 10 lat.

Planowane przez EuroChem instalacje posłużą do produkcji amoniaku i mocznika. Ulokowane zostaną w Rosji, Kazachstanie i Stanach Zjednoczonych.

W Rosji EuroChem wybuduje fabryki amoniaku i mocznika w miejscowości Niewinnomyssk w Kraju Stawropolskim, fabrykę amoniaku w Kingisepp w obwodzie leningradzkim oraz zlokalizowaną w tym samym miejscu fabrykę zintegrowanej produkcji mocznika. Pierwsze prace techniczne nad budową instalacji w Kingisepp już wystartowały. Dodatkowo chce EuroChem posiadać fabrykę amoniaku i mocznika w amerykańskim stanie Luizjana oraz w kazachskim mieście Żanatas, w obwodzie żambylskim.

Jeśli wszystkie plany zostaną zrealizowane, wówczas EuroChem zwiększy swój potencjał produkcyjny o 5 mln ton rocznie w odniesieniu do amoniaku oraz o 7,5 mln ton rocznie w odniesieniu do mocznika.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania tej przełomowej dla naszego rozwoju umowy. Wzbogacenie się o pięć nowych obiektów do produkcji amoniaku i mocznika w trzech krajach stanowi kolejny milowy krok na drodze realizacji naszej strategii, za sprawą której chcemy umacniać swoją pozycję, jako wiodącego światowego producenta w przemyśle agrochemicznym – stwierdził Dmitrij Streżniew, prezes koncernu EuroChem

Firma jest czołowym światowym przedsiębiorstwem działającym w branży nawozowej. Produkuje przede wszystkim nawozy azotowe i fosforowe. W 2013 r. sprzedała 8,21 mln ton nawozów azotowych i 2,4 mln ton nawozów fosforowych. Sprzedaż tylko tych dwóch grup produktowych przyniosła jej przychód w wysokości ok. 3,19 mld euro.

Wyświetlono: 1760

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej